REKLAMA

O inwestycji Warsaw Unit

Biurowiec "Warsaw Unit" powstaje w dzielnicy Wola przy rondzie Daszyńskiego. 46-kondygnacyjny obiekt, realizowany przez firmę Ghelamco Poland, będzie wznosił się na wysokość 202 metrów, stając się w momencie ukończenia w 2021 roku piątym co do wielkości budynkiem w Warszawie. Na ostatnim piętrze budynku znajdzie się restauracja, z której będzie można podziwiać panoramę miasta. Powierzchnia biurowa kompleksu wyniesie 57 000 mkw, natomiast na parterze znajdzie się przestrzeń usługowa i gastronomiczna dostępna z poziomu ulicy o powierzchni 300 mkw. Na trzech poziomach podziemnych i ośmiu naziemnych powstanie 456 miejsc parkingowych.

Projektanci z biura Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury pomyśleli również o użytkownikach jednośladów. Biurowiec zostanie wyposażony w infrastrukturę dla rowerzystów w postaci parkingu rowerowego, szatni i sanitariatów.

Jako pierwszy budynek w Polsce Warsaw Unit w części posiadać będzie elewacje typu Dragon Skin. Jest to fasada złożona z kilku tysięcy ruchomych płytek reagujących na ruchy wiatru.

Budowa warta blisko 200 mln euro, realizowana pod nazwą Spinnaker ruszyła w kwietniu 2017 roku i ma zakończyć się w 2021. 
Napisz komentarz
Jakub Zazula
adam81w(gość)
#102: https://youtu.be/Oo_aNG-jI2I
skyscraperlover(gość)
@
fot. Piotr Wysocki
Piękny wieżowiec!
Adam Lutostański
#101: https://youtu.be/CXNVSXkUNxs nocą, większa powierzchnia podświetlanej smoczej skóry
Adam Lutostański
#100: https://youtu.be/QVCVsf-4L8c
Adam Lutostański
#99: https://youtu.be/ErXuz8408GM nocą, podświetlana smocza skóra
REKLAMA