Kamień węgielny wmurowany. Biurowiec przy Ostrowie Tumskim powstanie za 2 lata

Kamień węgielny wmurowany. Biurowiec przy Ostrowie Tumskim powstanie za 2 lata

Wrocław
REKLAMA

W poniedziałek wmurowano kamień węgielny pod budynek biurowy Green Day, który stanie na rogu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej. Budowa rozpoczęła się w lipcu bieżącego roku, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Będzie to trzeci biurowiec, jaki firma Skanska postawi we Wrocławiu.

O tym, że Skanska stawia we Wrocławiu kolejny biurowiec informowaliśmy już w kwietniu. Teraz wmurowano kamień węgielny pod Green Day. Oprócz aktu erekcyjnego w specjalnej tubie umieszczono także strony tytułowe wrocławskich gazet z 15 października 2012 roku.

- Nieprzypadkowo rozpoczynamy kolejną już inwestycję Skanska właśnie we Wrocławiu. Ponownie postawiliśmy na stolicę Dolnego Śląska ze względu na ogromny potencjał tego miasta, a także jego rosnącą popularność wśród firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Potwierdzeniem możliwości Wrocławia jest sukces komercyjny realizowanego przez nas kompleksu Green Towers, który został wynajęty w 95% jeszcze przed ukończeniem budowy – mówi Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.Biurowiec Green Day, który powstanie przy skrzyżowaniu ulic Szczytnickiej i Wyszyńskiego we Wrocławiu, będzie posiadał siedem kondygnacji naziemnych o łącznej powierzchni najmu 15 930 m2 oraz dwupoziomowy parking podziemny na 218 miejsc. Zielony biurowiec został zaprojektowany przez pracownię Maćków.

- Obiekt, podobnie jak wszystkie inwestycje Skanska Property Poland, realizowany będzie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz kryteriami certyfikacji środowiskowej LEED - wyjaśnia Jakub Zagórski, manager ds. komunikacji i marketingu Skanska Property Poland.

Rozwiązania minimalizujące wpływ budynku na środowisko naturalne obejmą między innymi efektywny system klimatyzacji, adiabatyczne nawilżanie powietrza za pomocą mgły wodnej, wykorzystanie zimnego powietrza z zewnątrz do chłodzenia budynku i ciepła z biur do ogrzewania garażu, energooszczędny system oświetlenia oraz nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS.

Użytkownicy biurowca będą mieli możliwość dojeżdżania do pracy rowerami dzięki sieci ścieżek rowerowych w pobliżu budynku oraz parkingu i przebieralni z prysznicami zlokalizowanymi na terenie Green Day.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA