Ciężki sprzęt na terenie nowej dzielnicy Wrocławia. Ruszyła budowa mieszkań

Ciężki sprzęt na terenie nowej dzielnicy Wrocławia. Ruszyła budowa mieszkań

Wrocław
REKLAMA

Na budowę pierwszego budynku mieszkalnego Promenad Wrocławskich na początku lipca wjechał ciężki sprzęt. Powstanie tam blisko 250 mieszkań, a docelowo w ramach nowej dzielnicy Wrocławia w ciągu 10 lat deweloper wybuduje 2 tysiące lokali mieszkalnych. Pierwsi mieszkańcy powinni się wprowadzić pod koniec przyszłego roku.

O Promenadach Wrocławskich pisaliśmy, gdy wmurowywano kamień węgielny pod biurowiec Promenady Epsilon. Teraz wreszcie ruszają prace nad pierwszym budynkiem mieszkalnym - pozwolenie na budowę deweloper uzyskał już pod koniec ubiegłego roku, a na początku lipca na teren budowy wjechał ciężki sprzęt.

- W pierwszym kwartale mieszkaniowym, przy którym prace właśnie się rozpoczynają, przewidzieliśmy 248 mieszkań w nowoczesnym budynku wyposażonym w windy i parking podziemny. Maksymalna wysokość to 6 pięter - informuje deweloper, firma Vantage Development.

W budynku znajdą się lokale o zróżnicowanych metrażach - od kawalerek o powierzchni od 30 mkw., aż do 5-pokojowych mieszkań liczących 95 mkw. Ceny zaczynają się od 4 944 zł za metr kwadratowy oraz 176 650 zł za całe mieszkanie. Pierwszy etap mieszkaniowy zakończy się w III kwartale 2013 roku.

Pierwszym budynkiem w ramach Promenad Wrocławskich jest biurowiec Promenady Epsilon. Jego budowa trwa od czerwca 2011 - biurowiec jest już na ukończeniu. 


Zabudowa Promenad Wrocławskich obejmuje około 20 hektarów powierzchni w sąsiedztwie rzeki Odry i Kanału Miejskiego z własnym nabrzeżem. Na obszarze pomiędzy ul. Zakładową dobiegającą do ul. Trzebnickiej oraz ul. Rychtalską dobiegającą do ul. Jedności Narodowej docelowo powstanie około 2 tysięcy mieszkań i 80 tysięcy mkw. biur.

- Nazwa całej dzielnicy pochodzi od planowanych w ramach inwestycji rozwiązań. Wzdłuż Odry i rzecznego kanału miejskiego, zbudowane bowiem zostaną promenady, dostępne dla mieszkańców osiedla i całego Wrocławia - mówi Edward Laufer, prezes grupy Vantage Development.

Cała inwestycja będzie realizowana etapami przez okres około 10 lat.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA