Siłownia, gyros i sklepy. Na Muchoborze Wielkim budują park handlowy

Siłownia, gyros i sklepy. Na Muchoborze Wielkim budują park handlowy

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
N-Park Gagarina
adresWrocław, Gagarina
inwestorNapollo
projektantQ2Studio
REKLAMA
Przy ulicy Gagarina na wrocławskim Muchoborze Wielkim ruszyła już budowa nowego parku handlowego. Znajdzie się w nim m.in. siłownia, sklepy i lokale gastronomiczne.
REKLAMA
W styczniu inwestor – firma Napollo – podpisał umowę z generalnym wykonawcą – spółką Mirbud. Kontrakt opiewa na prawie 8,5 mln złotych.

Budowa właśnie wystartowała – pojawiły się już tam kontenery budowlane i ciężki sprzęt. Zakończenie inwestycji ustalono na 20 listopada 2017 roku.Centrum handlowe będzie miało 2600 metrów kwadratowych powierzchni najmu.

– N-Park przy ul. Gagarina to kameralny obiekt handlowy typu convenience, czyli oferujący wygodne zakupy i potrzebne usługi blisko domu klienta. Adresowany jest przede wszystkim do mieszkańców okolicznych osiedli oraz osób, które przejeżdżają w kierunku Smolca – zapowiada inwestor.

W obiekcie zaplanowano 9 lokali. Obok takich najemców jak PEPCO, PETRA Gyros (popularny wrocławski koncept fast food) oraz Fitness Academy, którzy podpisali już umowy najmu, w N-Parku znajdą się również m.in. apteka i drogeria oraz oferta spożywcza.

– Dostarczamy na rynek projekty handlowe, które nie tylko oferują szerokie spektrum produktów istotnych z punktu widzenia codziennych zakupów i usług, ale także są funkcjonalnie zaprojektowane i łatwo dostępne, również pod kątem komunikacyjnym – mówi Katarzyna Rzetecka z Napollo.Napollo to firma deweloperska, zajmująca się inwestycjami handlowymi i mieszkaniowymi. Należy do niej m.in. wrocławski park handlowy Galaktyka przy ulicy Ślężnej.

Autorem projektu architektonicznego jest Q2 Studio Pracownia Projektowa Marcin Kucharski z Wrocławia.

Naprzeciwko rosną kolejne mieszkania

Przypomnijmy również, że po drugiej stronie ulicy Gagarina trwa już także budowa kolejnej inwestycji deweloperskiej

– W budynku przy Gagarina powstaną dwie klatki (27 mieszkań) z terminem realizacji na jesień 2017 roku – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Tomasz Paszkowski z firmy OZ-BUD, która jest inwestorem całego przedsięwzięcia.Za projekt budynku odpowiada wrocławska pracownia Greg Architekci.

>Zobacz więcej wizualizacji tej inwestycji

Będzie też biurowiec

Dodajmy, że nieopodal, na działce położonej z drugiej strony marketów Lidl i Biedronka w stosunku do parku handlowego, powstanie także niewielki biurowiec z pasażem handlowym.Silesia Point, bo tak nazwano obiekt, będzie mieć dwie kondygnacje. 

Na parterze powstanie pasaż z miejscami dla sklepów, gastronomii, punktów usługowych (kantory, punkty pocztowe, kioski, salony prasowe) i lokali biurowych.

Z kolei na pierwszym piętrze przewidziano łącznie 886 metrów kwadratowych powierzchni, którą podzielono na lokale projektowane z przeznaczeniem na biura, gabinety lekarskie i kosmetyczne oraz biura usługowe-finansowe, kancelarie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA