Wrocław: Na Księżu doczekają się parku handlowego z dyskontem. Zbuduje go Napolloźródło: materiały inwestora

Wrocław: Na Księżu doczekają się parku handlowego z dyskontem. Zbuduje go Napollo

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
N-Park Księże Małe
adresWrocław, Karwińska 1-9
inwestorNapollo
REKLAMA
Warszawski deweloper realizuje centra handlowe pod marką N-Park. Po otwarciu obiektu na Maślicach, przygotowuje trzeci tego rodzaju obiekt w stolicy Dolnego Śląska. W jego zasięgu znajdzie się około 30 tysięcy osób. Skorzystają najpóźniej z początkiem 2022 roku m.in. z marketu spożywczego, sklepu elektronicznego i drogerii, a także z ok. 150 miejsc parkingowych.
Napollo otworzył w 2017 roku N-Park na Muchoborze Wielkim, a w tym na Maślicach. Postanowił kontynuować ekspansję Wrocławia, czego efektem jest przygotowywany trzeci tego rodzaju obiekt. Powstanie na Księżu Małym, przy zbiegu ulic Karwińskiej, Krakowskiej i Opolskiej – w bezpośrednim sąsiedztwie parkingu Park&Ride.
Warszawski deweloper właśnie zakupił grunt. Pierwszych najemców możemy poznać jeszcze w tym roku – proces komercjalizacji ruszy jesienią. Otwarcie ma nastąpić na przełomie 2021 i 2022 roku.
Powierzchnia najmu dwupoziomowego N-Parku wyniesie ok. 5,3 tys. mkw. Znajdą się w nim m.in. drogeria, market spożywczy oraz sklepy (elektroniczny, sportowy, z modą rodzinną i akcesoriami), a także lokale usługowe i gastronomiczne (wstępnie będzie w sumie około dwunastu lokali). Klienci skorzystają z naziemnego parkingu na ok. 150 stanowisk. Jak podaje inwestor, w bezpośredniej strefie oddziaływania planowanego obiektu mieszka ok. 30 tys. osób.
REKLAMA
Napollo uruchomi więcej N-Parków na Dolnym Śląsku. W ciągu dwóch lat zrobi to w Łanach i Jelczu-Laskowicach.

W pobliżu powstanie po latach Lidl?

Mieszkańcy Księża Małego czekają od lat na otwarcie marketu z produktami tańszymi niż w osiedlowych sklepach. Pierwszy miał być Lidl – firma rozpoczęła starania sześć lat temu. Problemem jest jednak bezpośrednie sąsiedztwo cmentarza. W sierpniu donosiliśmy, że miasto i sanepid nie widzą już przeszkód w realizacji tej inwestycji przy zbiegu ul. Opolskiej i Pszczyńskiej.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA