DODAJ

Wrocław: Budowę N-Parku na Księżu Małym poprzedzi rozbiórka zakładów

Handel / Wrocław
Wrocław: Budowę N-Parku na
Mariusz Bartodziej
2019-11-15 07:49:14
Warszawski deweloper Napollo planuje otworzyć centrum handlowe za około trzy lata. Grunt już kupił, teraz przygotowuje się do wyburzeń przy ulicy Karwińskiej.

Spółka z grupy Napollo złożyła 31 października wniosek o pozwolenie na rozbiórkę ośmiu budynków i trzech budowli oraz demontaż obiektu tymczasowego przy ul. Karwińskiej 1-9 na Księżu Małym. Powierzchnia działki nr 1/8 wynosi 1,2159 ha. Mieszczą się na niej Alwro S.A. Zakłady Odlewnicze. Inwestor nie podaje na razie nowych informacji.

UM Wrocławia

Investphoto.pl

Wkrótce poznamy pierwszych najemców

Napollo kupił nieruchomość położoną przy zbiegu ul. Karwińskiej, Krakowskiej i Opolskiej we wrześniu. Jeszcze jesienią chce ruszyć z komercjalizacją obiektu, co oznacza, że pierwszych najemców mamy poznać w tym roku. Otwarcie ma nastąpić na przełomie 2021 i 2022 roku.

Powierzchnia najmu dwupoziomowego N-Parku, trzeciego we Wrocławiu, wyniesie ok. 5,3 tys. mkw. Znajdą się w nim m.in. drogeria, market spożywczy oraz sklepy (elektroniczny, sportowy, z modą rodzinną i akcesoriami), a także lokale usługowe i gastronomiczne (wstępnie będzie w sumie około dwunastu lokali). Klienci skorzystają z naziemnego parkingu na ok. 150 stanowisk. Jak podaje inwestor, w bezpośredniej strefie oddziaływania planowanego obiektu mieszka ok. 30 tys. osób.

Więcej zdjęć w galerii.

W pobliżu powstanie po latach Lidl?

Mieszkańcy Księża Małego czekają od lat na otwarcie marketu z produktami tańszymi niż w osiedlowych sklepach. Pierwszy miał być Lidl – firma rozpoczęła starania sześć lat temu. Problemem jest jednak bezpośrednie sąsiedztwo cmentarza. W sierpniu donosiliśmy, że miasto i sanepid nie widzą już przeszkód w realizacji tej inwestycji przy zbiegu ul. Opolskiej i Pszczyńskiej. Lidl Polska informował nas 21 października, że wciąż nie zapadła z jego strony żadna wiążąca decyzja.

Investphoto.pl

Nowe biura i mieszkania

Inwestycji w okolicy nowego N-Parku przybywa. Z jednej strony, przy ul. Krakowskiej, powstaje m.in. biurowiec. Krakowska 35 od Atal S.A. zaoferuje ponad 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Będzie dostępnych niemal 200 miejsc parkingowych. O szczegółach pisaliśmy w październiku.

materiały inwestora

Za to po drugiej stronie pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe. O kilku przy ul. Rybnickiej, w tym o Rybnickiej realizowanej przez Move-In Sp. z o.o., donosiliśmy we wrześniu.

fot. Jakub Zazula

Za to w sierpniu przedstawialiśmy Opolską przygotowywaną przez firmę Deweloper Inter-Es. Dwa czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne pomieszczą ponad 60 mieszkań oraz przeszło 60 miejsc parkingowych i garaży.

materiały inwestora