W 2022 roku we Wrocławiu i aglomeracji zostaną otwarte dwa nowe parki handlowe źródło: materiały inwestora

W 2022 roku we Wrocławiu i aglomeracji zostaną otwarte dwa nowe parki handlowe

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
N-Park Księże Małe
adresWrocław, Karwińska 1-9
inwestorNapollo
REKLAMA
Na rok 2022 zapowiedziane są otwarcia dwóch kolejnych parków handlowych Napollo we Wrocławiu i aglomeracji wrocławskiej. Chodzi o nowe obiekty, które będą działały pod nazwą N-Park. Pierwszy z nich ma zostać otwarty w podwrocławskich Łanach, przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia a drugi we Wrocławiu, u zbiegu ulic Karwińskiej, Opolskiej i Krakowskiej.
N-Park Łany zlokalizowany będzie bezpośrednio przy rondzie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (ul. Rondo Ułańskie), co sprawi, że będzie to centrum adresowane zarówno do mieszkańców Łanów i gminy Czernica, przyległego wrocławskiego osiedla Strachocin, a także klientów tranzytowych. W ramach inwestycji powstanie też stacja paliw, myjnia samochodowa oraz restauracja typu drive-thru.
Na powierzchni najmu ok. 5000 mkw. znajdzie się 8 lokali. Najemcami nowego parku handlowego będą Biedronka, Rossmann, Pepco, Jysk, Media Expert i Cosmedica
Przed obiektem zaplanowano parking naziemny na ok. 180 miejsc postojowych. 
Napollo
– Aby ułatwić wszystkim klientom dojazd do parku handlowego, wraz z gminą Czernica podjęliśmy działania w celu uruchomienia dodatkowego przystanku komunikacji wewnątrzgminnej, który realizuje inwestor. Lokalizacja przystanku przy parku handlowym pozwoli wygodnie dojechać i wrócić po zakupach do domu mieszkańcom gminy – mówi Dorota Beltrani, dyrektorka ds. komercjalizacji w Grupie Napollo.
 Aktualnie budowa osiągnęła stan surowy, niedługo będzie to tzw. surowy zamknięty, a na początku 2022 chcemy rozpocząć przekazywanie lokali najemcom do prac wykończeniowych. Otwarcie planujemy na drugi kwartał 2022 roku – dodaje Andrzej Chodacki, menedżer projektu, odpowiedzialny za realizację N-Parku w Łanach.
Napollo
Jesienią 2022 roku ma ruszyć kolejny N-Park we Wrocławiu na Księżu Małym, przy ul. Karwińskiej 1-9, tuż obok skrzyżowania ulic Opolskiej i Krakowskiej. 
W pobliżu parku położone są trzy wielkie osiedla: Księże Wielkie MałeBrochów Tarnogaj zamieszkuje 23 000 potencjalnych klientów. Południowo-wschodnia część miasta charakteryzuje się znaczącym wzrostem ludności, w ciągu 3 lat planowane jest zwiększenie ilości mieszkańców w strefie oddziaływania obiektu o prawie 20%.


– Zaplanowany tenant-mix to asortyment w głównych kategoriach zakupowych reprezentowanych przez najemców sieciowych oraz znanych na lokalnym rynku dostawców produktów – zapowiada inwestor.

Nowy obiekt o powierzchni ponad 5000 GLA pomieści w sobie takie sklepy jak m.in.: market spożywczy Aldi, market elektroniczny RTV Euro AGD. Przewidziano także drogerię dużej międzynarodowej sieci, sklep zoologiczny, a także punkty usługowe. 

W nowym N-Parku znajdzie się również kilka przestrzeni usługowych i gastronomicznych, w tym piekarnia i cukiernia Nugat. Trwają poszukiwania najemców z branży fitness/beauty i opieki zdrowotnej.


Inwestor, mając na uwadze komfort i wygodę klientów, postawił na połączenie parkingu naziemnego (na około 150 samochodów) z kompleksem handlowo-usługowym. Tuż obok stanie także stacja paliw.


– Z racji położenia będzie wygodną destynacją zakupową dla przyległych osiedli Tarnogaj i Brochów oraz alternatywą dla mieszkańców wobec dużych galerii handlowych w segmencie zakupu artykułów codziennej potrzeby i specjalistycznych – przekonuje deweloper. – N-Park będzie też doskonałym rozwiązaniem komercyjnym dla klienta tranzytowego. Lokalizacja przy drodze krajowej nr 94, kierunek Oława i Opole, którą w ciągu doby przemieszcza się ok. 17 tys. samochodów, oraz w bezpośrednim sąsiedztwie parkingu Park&Ride, z którego korzystają osoby przesiadające się do komunikacji miejskiej, stanowią o dodatkowych atutach tej nieruchomości.

Otwarcie obiektu zaplanowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Dotychczas Napollo zbudowało we Wrocławiu dwa N-Parki: przy ul. Maślickiej i ul Gagarina oraz galerię Galaktyka (ul. Ślężna). Są to tzw. obiekty typu convenience, czyli miejsca codziennych zakupów mieszkańców najbliższych okolic. 

Wizualizacje: materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA