Wrocław: Akademik Uniwersytetu Przyrodniczego na Biskupinie doczeka się gruntownej przebudowyźródło: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Wrocław: Akademik Uniwersytetu Przyrodniczego na Biskupinie doczeka się gruntownej przebudowy

REKLAMA
Dom Studencki "Arka" należący do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu doczeka się gruntownej przebudowy. Wszystkie kilkuosobowe pokoje znajdujące się w tym budynku zostaną zastąpione jedno- i dwuosobowymi. Pojawi się również winda.
Akademik znajduje się na wrocławskim Biskupinie przy ul. Olszewskiego 25. W ramach inwestycji w miejsce dotychczasowych kilkuosobowych pokoi i wspólnych łazienek powstaną nowe dwuosobowe pokoje z aneksami kuchennymi i łazienkami. Projekt przebudowy przewiduje również realizację pokoi jednoosobowych z aneksami i łazienkami, dostosowanymi do potrzeb studentów niepełnosprawnych. Z myślą o tych ostatnich wejście do budynku zyska windę.
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Budynek wymaga także przebudowy i dostosowania do najnowszych wymogów przeciwpożarowych. W ramach planowanej przebudowy zaplanowano m.in. montaż nowego systemu oddymiania klatek schodowych, przystosowanie jednej z wind do potrzeb ekip ratunkowych, a także wybudowanie buforowego zbiornika na wodę.
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
REKLAMA
W poniedziałek, 31 sierpnia, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego Tadeusz Trziszka i rektor elekt Jarosław Bosy podpisali umowę na dofinansowanie remontu DS "Arka" kwotą w wysokości 9 mln zł. Remont akademika ma się rozpocząć po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu na prace budowlane, które mają potrwać mniej więcej do połowy 2022 roku. Koszt całej inwestycji wyniesie ok. 15 mln zł
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Wybudowany w 1978 roku Dom Studencki "Arka" dotychczas zapewniał studentom 536 miejsc, w tym 28 pokoi jednoosobowych, 128 pokoi dwuosobowych i 84 pokoje trzyosobowe. 
Wszystkie akademiki należące do UPWr zostaną w październiku otwarte dla żaków, ale z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Studenci będą musieli np. w częściach wspólnych nosić maseczki i obowiązywać będzie zakaz gromadzenia się.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
ciekawa(gość)
elewację też zrobią??
REKLAMA