Goodman wybuduje następne wielkie centrum magazynowe źródło: https://pl.goodman.com

Goodman wybuduje następne wielkie centrum magazynowe

Aglomeracja Wrocławska, WIZUALIZACJE
REKLAMA
Międzynarodowa firma z branży magazynów i centrów logistycznych po raz kolejny zdecydowała się na inwestycję w Aglomeracji Wrocławskiej. Tym razem firma wybuduje nowe centrum logistyczne o nazwie Goodman Wrocław V Logistics Centre w Magnicach w gminie Kobierzyce. Przy ulicy Jesionowej tuż obok rozpoczynającej się kawałek dalej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (trasa S8) Goodman wybuduje centrum logistyczno-magazynowe o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 80 000 m2.
Do wielkich atutów nowego centrum można zaliczyć możliwość wybudowania dedykowanej bocznicy kolejowej od linii kolejowej Wrocław - Sobótka, która w chwili obecnej obsługuje wyłącznie ruch towarowy ale w ciągu najbliższych lat będzie również jedną z nowych linii Kolei Aglomeracyjnej.
Projekt architektoniczny przygotowała Grupa Projektowa Port Sp. z o.o. z Poznania. Inwestycja składać się będzie z trzech hal. I etap – budowa pierwszej hali ma ruszyć w I kwartale 2017 roku. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.
We Wrocławiu i Aglomeracji Wrocławskiej Goodman Poland posiada już następujące parki magazynowo-dystrybucyjne: Goodman Wrocław South (centrum logistyczne Amazon) w Bielanach Wrocławskich, centrum logistyczne wybudowane w formule BTS dla Whirlpooola, który powstał tuz obok kompleksu fabryk tego producenta AGD, Goodman Wrocław East Logistics Centre na Psim Polu, przy ulicy Kiełczowskiej (główny i strategiczny najemca to TK Maxx) oraz Goodman Wrocław IV Logistics Centre przy ulicy Kwiatkowskiego na wrocławskim Oporowie (tu głównym najemcą jest międzynarodowa firma z branży motoryzacyjnej – Gestmap).

W sumie do tej pory we Wrocławiu i Aglomeracji Wrocławskiej Goodman zainwestował kilkaset milionów złotych i planuje zainwestować kolejne pieniądze. W nowym centrum w Magnicach pracę może znaleźć od 800 do 1300 osób, a koszt budowy nowego centrum magazynowo-logistycznego wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych.

Goodman Poland jest częścią Goodman Group, międzynarodowej zintegrowanej grupy działającej w sektorze nieruchomości, która posiada, buduje i zarządza powierzchniami logistycznymi i biznesowymi w Europie kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Azji Pacyficznej, Ameryce Północnej, Brazylii. Goodman posiada swoje biura w Chinach, Honkongu, Japonii, Nowej Zelandii i Australii, gdzie jest największą grupą z sektora nieruchomości notowaną na Australijskiej Giełdzie (ASX).
Goodman posiada i zarządza 129 nieruchomościami w Europie Kontynentalnej oraz 13 w Wielkiej Brytanii, co reprezentuje aktywa o wartości 3.8 biliona euro.
REKLAMA
Poza Europą, Goodman posiada biura w Chinach, Hongkongu, Japonii, Nowej Zelandii oraz w Australii, gdzie jest największą grupą nieruchomościową notowaną na Australijskiej Giełdzie (ASX).
Goodman oferuje również szereg notowanych i nienotowanych funduszy nieruchomościowych, co daje inwestorom dostęp do szerokiego zakresu specjalistycznych usług oraz nieruchomości. Firma nieustannie pracuje nad budowaniem wartości w zakresie nieruchomości przemysłowych oraz zarządzania funduszami, poprzez nowe innowacyjne przedsięwzięcia oraz biznesowe i inwestycyjne oferty.
Wizualizacje nowej inwestycji w Magnicach:
https://pl.goodman.com
https://pl.goodman.com
https://pl.goodman.com

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA