[śląskie] Fabryka maszyn przemysłowych powiększyła powierzchnię najmu w Panattoni Park Sosnowiec

[śląskie] Fabryka maszyn przemysłowych powiększyła powierzchnię najmu w Panattoni Park Sosnowiec

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Firma DSV Solutions przedłużyła i rozszerzyła umowę najmu w parku magazynowym Panattoni Park Sosnowiec oraz zdecydowała się o otworzeniu drugiego oddziału w centrum Goodman Sosnowiec. Łącznie w tym mieście DSV Solutions będzie zajmować 20 tys. mkw. powierzchni magazynowej. W renegocjacji warunków kontraktu oraz poszukiwaniu nowej lokalizacji DSV Solutions doradzali eksperci JLL.
Oddział DSV Solutions w Panattoni Park Sosnowiec, który jest dedykowany projektom z obszaru automatyki przemysłowej i obsługi just-in-time, po ekspansji zajmuje 10 000 mkw. Z kolei nowa lokalizacja firmy, która obejmuje powierzchnię 10 000 mkw. w inwestycji Goodman Sosnowiec, zostanie otworzona z myślą o projekcie z sektora motoryzacyjnego dla globalnego producenta części zamiennych. Start oddziału jest planowany na początek drugiego kwartału 2018 r.
Sosnowiec to jedna ze strategicznych lokalizacji wspierających dynamiczny rozwój DSV Solutions. Cały czas rozszerzamy zarówno portfolio naszych klientów, jak i zakres świadczonych usług. Nasza uwaga koncentruje się również na zwiększaniu zaawansowania procesów logistycznych obsługiwanych przez firmę. To świetna wiadomość dla zespołu DSV Solutions, który dzięki dynamicznej ekspansji ma możliwość ciekawej i rozwojowej pracy dla prestiżowych klientów – tłumaczy Rafał Pawłowski, dyrektor Regionu Południe w DSV Solutions.
Górny Śląsk to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej konkurencyjnych rynków magazynowych w Polsce. Region charakteryzuje się wysoką podażą powierzchni, atrakcyjnymi stawkami czynszowymi i rozwiniętym rynkiem pracy. To przyciąga najemców poszukujących lokalizacji wspierających dynamiczny rozwój biznesu – komentuje Mateusz Iłowiecki, starszy konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL. 
Kompleksy magazynowe firm Panattoni i Goodman w Sosnowcu to nowoczesne inwestycje umożliwiające elastyczne kształtowanie modułów magazynowo-biurowych w oparciu o specyficzne potrzeby najemców. Dużym atutem jest również lokalizacja obu parków umożliwiająca bezpośrednie połączenie z drogą ekspresową S1, łączącą teren z autostradami A4 i A1, co gwarantuje dobre warunki do krajowej i międzynarodowej dystrybucji towarów.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA