Panattoni Europe wybuduje w Bieruniu Panattoni Park Silesia South

Panattoni Europe wybuduje w Bieruniu Panattoni Park Silesia South

śląskie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie – Panattoni zdecydował się na kolejną inwestycję na Śląsku. Tym razem deweloper wystartował z budową Panattoni Park Silesia South, położonego w Bieruniu, 7 km od centrum Tych. Docelowo nowy park będzie dysponował powierzchnię 73 000 mkw.
Panattoni pozyskało już pierwszego dużego najemcę – Havi Logistics – globalnego dostawcę usług logistycznych, działającego w branży FMCG. Firma podpisała 10-letnią umową najmu. W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości JLL.
Firma zdecydowała się wynająć łącznie ponad 13 000 mkw. Powierzchnia ta zostanie dostosowana do jej indywidualnych potrzeb. W ramach strefy magazynowej (ponad 12 000 mkw.) wydzielone zostaną chłodnia i przedsionek chłodniczy o pow. ponad 2200 mkw., a także w części zautomatyzowana mroźnia o podobnym metrażu. Na potrzeby prowadzanych w niej procesów, połowa pomieszczenia zostanie podwyższona do 11,5 metrów. Część socjalno-biurowa zajmie ok. 800 mkw. 
W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie 35 000 mkw., Powierzchnia ta będzie dostępna dla najemców już w październiku br. 
REKLAMA
Panattoni Park Silesia South położony będzie zaledwie 5 km od autostrady A1 łączącej południową i północną granicę Polski oraz 2 km od drogi DK44 prowadzącej do Krakowa, co zapewni sprawny transport samochodowy w obrębie regionu śląskiego, całego kraju oraz południowej Europy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA