Panattoni Europe wybuduje centrum magazynowe na Muchoborze Wielkim

Panattoni Europe wybuduje centrum magazynowe na Muchoborze Wielkim

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni Europe, jeden z liderów na rynku magazynowym w Europie planuje kolejną nową inwestycję, tym razem we Wrocławiu na Muchoborze Wielkim.
Nowe centrum magazynowo-dystrybucyjne powstanie przy ulicy Rakietowej, pomiędzy Hotelem "Terminal" a Torem Wyścigowym "Rakietowa". Na razie inwestor nie ujawnił publicznie szczegółowych danych dotyczących tej inwestycji, w tym powierzchni magazynowej jaką udostępni na wynajem. Nie zaprezentowano również oficjalnych wizualizacji tej nowej inwestycji Panattoni Europe. Firma złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę.
Kilkanaście tygodni temu inwestor rozpoczął inną, nową inwestycję w Aglomeracji Wrocławskiej – budowę Panattoni Park Wrocław VII, który zlokalizowany będzie w Bielanach Wrocławskich. Docelowo oferować będzie około 114,400 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej.
Aktualnie w budowie są pierwsze hale o powierzchni 40,333 mkw. Panattoni Park Wrocław VII zlokalizowany jest w Bielanach Wrocławskich, koło centrum dystrybucyjnego Amazon. Park położony jest przy autostradzie A4 (Wrocław-Katowice-Rzeszów) i posiada dobry dostęp do pobliskiego węzła drogowego Wrocław Południe, łączącego autostradę A4 i drogę ekspresową S8 (Wrocław-Warszawa-Białystok).
Generalnym wykonawcą prac budowlanych I etapu tej inwestycji jest firma Depenbrock Polska, a autorką projektu jest mgr. inż. arch Renata Witko z Pracowni Projektowej "Ferma Kresek" z Poznania.
O Panattoni:
REKLAMA
Panattoni Europe jest europejską filią jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowej, Panattoni Development Company, założonego w USA w 1986 roku przez Carla Panattoni. 
W kolejnych latach powstawały kolejne oddziały, początkowo w USA i Kanadzie, a następnie w Wielkiej Brytanii i całej Europie. Oprócz głównej siedziby w kalifornijskim Newport Beach, Panattoni działa w 24 biurach, zarządzając inwestycjami na 200 rynkach Europy i Ameryki Północnej. 
Światowe portfolio firmy obejmuje 18,5 mln mkw. powierzchni zrealizowanej dla 2500 klientów. Panattoni rozpoczął działalność jako deweloper obiektów przemysłowych i jest nim do dziś.
Panattoni może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, realizacji oraz zarządzaniu powierzchniami przemysłowymi. Pierwsze europejskie biuro Panattoni zostało otwarte w Polsce w 2005 r., a od tego czasu firma rozszerzyła działalność na całą Europę. Od początku swojej działalności firma zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni przekraczającej 3,3 mkw. Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu, Niemczech i Rumunii.
Do klientów Panattoni należą między innymi takie marki globalne, jak: Avon, Bertelsmann, CAT Logistics, CEVA, Coca-Cola, Coty Cosmetics, Dachser, DSV, Flextronics, Gefco, H&M, Intermarche, Leroy Merlin, Raben, ND Logistics, Orsay, Sauer Danfoss, Schenker oraz Wincanton.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA