[Wrocław] Arkop wybuduje wille na Muchoborze Wielkimźródło: UM Wrocławia

[Wrocław] Arkop wybuduje wille na Muchoborze Wielkim

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w południowo-zachodniej części miasta. Blisko zbiegu ulic Buczacka i Rakietowej postawi osiedle ośmiu willi miejskich z podziemnym parkingiem.
Inwestor złożył 31 października wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Buczacka zespołu ośmiu budynków mieszkalnych w formie willi miejskich oraz budynków parkingu podziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą. Osiedle powstanie na działkach o numerach 3/1, 3/2 oraz 4/3, o łącznej powierzchni prawie 1,5 hektara.
UM Wrocławia
Jak informuje przedstawiciel Arkop Deweloper, w każdej willi znajdzie się sześć lokali, czyli w sumie 48 mieszkań. Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 3,2 tys. mkw., co daje średnio 66,6 mkw.
Nazwa inwestycji, Orion II, będzie nawiązywała do sąsiedniego osiedla Orion.

Kolejne osiedla Arkopu w tej części miasta

Wrocławski deweloper zrealizował dotychczas trzy inwestycje na Muchoborze Wielkim. Zacisze Krzemienieckie, położone przy ul. Krzemienieckiej, to budynki wielorodzinne o kubaturze blisko 21,2 tys. metrów sześciennych. Znajdują się w nich 132 mieszkania, o łącznej powierzchni ponad 11,3 tys. mkw. Na każdy lokal przypada jedno miejsce parkingowe.
fot. alsen strasse 67
fot. alsen strasse 67
Przy tej samej ulicy znajduje się Zacisze Krzemienieckie 2, składające się z czterech domów w zabudowie szeregowej. Powierzchnia trzech- i czteropokojowych mieszkań wynosi od 61 do 116 mkw. Do każdego przynależy taras bądź ogródek oraz garaż.
fot. Orzech
fot. Jan Augustynowski
Wreszcie przy zbiegu ulic Rakietowej, Samborskiej i Postępowej Arkop Deweloper wybudował osiedle Orion. W trzykondygnacyjnych budynkach z poddaszem użytkowym jest dostępnych 109 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 mkw. Na każde przypada, w zależności od piętra, ogródek, balkon bądź taras, a do tego miejsce parkingowego w garażu podziemnym i komórka lokatorska.
fot. Orzech
fot. Orzech

Kolejni inwestorzy na Muchoborze Wielkim

Na tym samym osiedlu  swoje inwestycje planują jeszcze dwie firmy. O planach budowlanych przy ul. Melchiora Wańkowicza informowaliśmy w sierpniu.
Wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych złożyła 9 sierpnia wrocławska pracownia architektoniczna AGP i Wspólnicy. Pozytywną odpowiedź dostała 6 grudnia.
To była druga próba otrzymania przez tego inwestora pozwolenia na przeprowadzenie tej inwestycji. Pierwszy wniosek, dotyczący budowy budynków wielorodzinnych o kubaturze 9450 metrów sześciennych, złożył w lutym, jednak dokładnie po trzech miesiącach otrzymał decyzję odmowną.
Nowe osiedla ma powstać na działce numer 2/67 o powierzchni ponad 3,7 tys. mkw. Za projekt odpowiada Marcin Pytka, architekt firmy AGP Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa.
UM Wrocławia
Firma Metropoint Development Sp. z o.o. czekała osiem miesięcy na otrzymanie pozwolenia na budowę przy Trawowej, na odcinku pomiędzy Hłaski i Zagony, nowego osiedla. Na działce numer 2/2, o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw., powstaną dwa budynki wielorodzinne z garażami podziemnymi, o łącznej kubaturze niemal 7,8 tys. metrów sześciennych.
Inwestor złożył wniosek w ostatnich dniach ubiegłego roku. 25 stycznia został wezwany do uzupełnienia dokumentacji, co zrobił 3 sierpnia. Po trzech tygodniach otrzymał zgodę na realizację inwestycji.
UM Wrocławia
Projekt architektoniczny przygotował Przemysław Woskowicz z pracowni PSW architektura Sp. z o.o., mającej w swoim portfolio liczne koncepcje kameralnych inwestycji.
Firma Metropoint Development Sp. z o.o. działa od października 2014 roku. To będzie jej pierwsza inwestycja mieszkaniowa. Planuje budowę osiedla także na Złotnikach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...