Wrocław: Orion II – Arkop Deweloper ponownie inwestuje na Muchoborze Wielkim źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Orion II – Arkop Deweloper ponownie inwestuje na Muchoborze Wielkim

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper zrealizował w tej części miasta już trzy inwestycje mieszkaniowe: Zacisze Krzemienieckie, Zacisze Krzemienieckie 2 oraz Orion. W najbliższych miesiącach do sprzedaży trafi czwarta.
Spółka Arkop Projekt 5, zależna od Arkop Deweloper, otrzymała 7 maja pozwolenie na budowę przy ulicy Buczacka ośmiu budynków mieszkalnych w formie willi miejskich oraz parkingu podziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą. Cztery dni później złożyła wniosek o wydanie zgody na realizację zewnętrznych instalacji wodnej, gazowej, elektrycznej, teletechnicznej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej.
Inwestycja, o której informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku, powstanie na działkach o numerach 3/1, 3/2 oraz 4/3. Ich łączna powierzchnia wynosi prawie 1,5 ha.
UM Wrocławia

Prawie 50 mieszkań w willach miejskich

W każdej z ośmiu willi znajdzie się sześć lokali, czyli w sumie 48 mieszkań. Ich powierzchnia będzie wynosić od 42 do 85 mkw. Dodatkowo w dwupiętrowych budynkach będą dostępne tarasy. Deweloper utworzy miejsca parkingowe zarówno w garażu podziemnym, jak i naziemne.
Arkop będzie prowadzić prace budowlane przez około 15 miesięcy, w ramach jednego etapu. Chce je rozpocząć jeszcze w tym roku. Wprowadzi inwestycję do sprzedaży w ciągu 3-4 miesięcy.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
REKLAMA

Arkop po raz czwarty

To będzie już czwarta inwestycja tego dewelopera w tej części miasta. Orion II ma nawiązywać architektonicznie w znacznym stopniu do osiedla Orion. Przy zbiegu ul. Rakietowej, Samborskiej i Postępowej powstało 109 mieszkań w trzykondygnacyjnych budynkach z poddaszem użytkowym.
fot. Jan Augustynowski
Arkop nieco więcej lokali, 132, zrealizował w ramach Zacisza Krzemienieckiego przy ul. Krzemienieckiej. Kolejne mieszkania dołożył poprzez realizację Zacisza Krzemienieckiego 2, położonego przy tej samej ulicy.

Zmiany na Muchoborze Wielkim

Na części jednej z działek, na której powstanie Orion II, prywatni inwestorzy zamierzają zrealizować budynek wielorodzinny, o czym informowaliśmy w styczniu.
Inna osoba prywatna zamierza budować po sąsiedzku, przy ul. Rakietowej 8. Chce przebudować stodołę na budynek biurowo-handlowy. O tej inwestycji pisaliśmy w lutym.
Do dużej inwestycji hotelowej na Muchoborze Wielkim, obejmującej działki o powierzchni ponad 2,4 ha, przymierza się Lokum Deweloper S.A. Zamierza prowadzić prace budowlane niedaleko zbiegu ulic Awicenny i Stanisławowskiej, o czym informowaliśmy w maju.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA