Powstaną kolejne mieszkania na Muchoborze Wielkimźródło: UM Wrocławia

Powstaną kolejne mieszkania na Muchoborze Wielkim

Wrocław
REKLAMA
Budynek wielorodzinny ma stanąć w miejsce rozebranych obiektów przy ulicy Buczacka. Na tej samej działce, oraz dwóch innych, Arkop Deweloper chce wybudować osiedle willi miejskich.
Prywatni inwestorzy złożyli 12 grudnia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków: jednorodzinnego i gospodarczego przy ul. Buczacka 4. 29 grudnia rozpoczęli starania o uzyskanie zgody na budowę domu wielorodzinnego z garażem podziemnym pod tym samym adresem.
Projekt architektoniczny przygotowała firma Halina Nowak Autorska Pracownia Projektowa. Inwestycja ma powstać na działce nr 3/2 o powierzchni 1060 mkw.
UM Wrocławia

Po sąsiedzku inwestuje Arkop

W tym obszarze nowe osiedle planuje zrealizować także Arkop Deweloper, o czym pisaliśmy w grudniu.
REKLAMA
Inwestycja ma powstać również na działce nr 3/2, a do tego 3/1 oraz 4/3. W sumie teren liczy prawie 1,5 ha. Arkop Deweloper złożył 31 października wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Buczacka zespołu ośmiu budynków mieszkalnych w formie willi miejskich oraz budynków parkingu podziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą.
UM Wrocławia
Jak informuje przedstawiciel dewelopera, w każdej willi znajdzie się sześć lokali, czyli w sumie 48 mieszkań. Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 3,2 tys. mkw., co daje średnio 66,6 mkw.
Nazwa inwestycji, Orion II, będzie nawiązywała do sąsiedniego osiedla Orion. Znajduje się ono u zbiegu ulic Rakietowej, Samborskiej i Postępowej. W trzykondygnacyjnych budynkach z poddaszem użytkowym jest dostępnych 109 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 mkw. Na każde przypada, w zależności od piętra, ogródek, balkon bądź taras, a do tego miejsce parkingowego w garażu podziemnym i komórka lokatorska.
fot. Orzech

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA