Będą nowe stacje roweru miejskiego. Miasto szykuje się do przetargu

Będą nowe stacje roweru miejskiego. Miasto szykuje się do przetargu

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Jeszcze w tym roku przybędzie dziewięć nowych stacji Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Wypożyczalnie staną na Sołtysowicach, Muchoborze Wielkim oraz Ołtaszynie i Wojszycach.
Wrocławski magistrat właśnie ogłosił dialog techniczny w sprawie uruchomienia oraz kompleksowej eksploatacji kolejnych stacji Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Dialog poprzedza przetarg na uruchomienie i kompleksową eksploatację kolejnych stacji WRM.
Jak czytamy w ogłoszeniu, przedmiotem dialogu technicznego będą zagadnienia związane z możliwością rozbudowy już istniejącego systemu WRM, prowadzonego obecnie przez Nextbike Polska, o kolejne stacje z zapewnieniem pełnej kompatybilności.
Oznacza to, że klient obecnego systemu WRM po rozbudowie o kolejne stacje będzie mógł wypożyczyć i zwrócić rower w dowolnej stacji. System będzie obsługiwany przez jedną stronę internetową i jeden BOK, a zasady i tryb działania WRM określone w regulaminie, w tym opłaty i rozliczenia z klientami, pozostaną bez zmian – wyjaśniają w magistracie.
Jak tłumaczą nam urzędnicy, dialog techniczny związany jest z rozbudową systemu WRM o kolejne stacje, które zostały wskazane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego
REKLAMA
W zeszłorocznej edycji WBO trzy projekty związane z rowerem miejskim zostały skierowane do realizacji. A to oznacza, że powstanie dziewięć nowych stacji. Wypożyczalnie pojawią się na Sołtysowicach, Ołtaszynie i Muchoborze Wielkim.

Gdzie dokładnie staną nowe stacje WRM?

Projekt nr 66 zakłada budowę stacji w następujących lokalizacjach: na skrzyżowaniu ulicy Sołtysowickiej i Redyckiej (przy przystanku autobusowym), przy Centrum Handlowym Korona oraz na skrzyżowaniu alei Kasprowicza i ulicy Berenta

Jeśli chodzi o trzy stacje na Ołtaszynie i Wojszycach – wybrane w ramach projektu nr 563 – to wskazano dla nich cztery możliwe lokalizacje: skrzyżowanie ulic Ołtaszyńskiej i Zwycięskiej, okolice Agrestowej i Ołtaszyńskiej, skrzyżowanie Strachowskiego i Kutrzeby oraz skrzyżowanie Parafialnej i Grota Roweckiego. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Z kolei w ramach projektu nr 243 pojawią się trzy nowe stacje na Muchoborze Wielkim. Tu wskazano trzy lokalizacje: skrzyżowanie ulicy Tyrmanda i Mińskiej, skrzyżowanie ulicy Trawowej i Zagony oraz przy parkingu WABCO przy ulicy Ostrowskiego 34.
Jak zapowiadają urzędnicy, z nowych wypożyczalni rowerzyści będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA