W środę na ulice wrócą rowery miejskie. Nowych stacji na razie nie będzieźródło: mat. prasowe

W środę na ulice wrócą rowery miejskie. Nowych stacji na razie nie będzie

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Już od niedzielnego poranka rowery publiczne były rozwożone pomiędzy stacjami i wkrótce (po północy z wtorku na środę) rozpocznie się siódmy sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Podobnie jak przed rokiem, w momencie inauguracji użytkownicy będą mieli do dyspozycji 760 rowerów i 76 stacji.
Jak już donosiliśmy, w tym roku ma powstać 9 nowych stacji, wybranych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Urzędnicy nie potrafią jednak na razie określić, kiedy dokładnie skorzystamy w nowych wypożyczalni.
Ubiegłoroczny sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego okazał się najlepszy w całej historii systemu pod względem natężenia wypożyczeń i aktywności użytkowników. 
Od początku marca do końca listopada operator systemu, Nextbike Polska, odnotował 1 008 184 wypożyczenia (wzrost o ok. 120 procent w stosunku 2015 roku) oraz 25 781 rejestracji osób. Łącznie w systemie zarejestrowanych jest już blisko 140 tysięcy wrocławian, czyli 21,5% wszystkich mieszkańców miasta.
Na czas przerwy zimowej cała flota rowerowa trafiła do specjalnego magazynu, gdzie przeszła dokładny przegląd oraz konserwację, a w przypadkach, które tego wymagały – również niezbędne naprawy.
REKLAMA
Prace przebiegły zgodnie z planem i operator systemu, firma Nextbike Polska, w niedzielę rozpoczął przewożenie rowerów na stacje. Z początkiem marca zostaną oddane do dyspozycji wrocławian.
– W ubiegłym roku rowerzyści ze stolicy Dolnego Śląska przeszli samych siebie, bijąc dotychczasowe rekordy Wrocławskiego Roweru Miejskiego i wywindowując wszystkie współczynniki świadczące o popularności systemu na niespotykany dotąd poziom. To świetny prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Liczymy na to, że w tym roku uda się utrzymać ten imponujący wzrostowy trend – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu.

Od 6 lat korzystamy z miejskich rowerów 
Wrocławski Rower Miejski został uruchomiony 8 czerwca 2011 roku jako pierwszy w pełni profesjonalny, samoobsługowy system roweru publicznego w Polsce. Od tego czasu, w ciągu sześciu sezonów, 137 593 zarejestrowanych użytkowników skorzystało z niego 2 461 746 razy.
Operator systemu przypomina, że konto użytkownika Wrocławskiego Roweru Miejskiego jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wypożyczeń tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. Przed rozpoczęciem sezonu warto więc zalogować się na koncie, sprawdzić jego stan i jeżeli jest taka potrzeba – dokonać niezbędnego doładowania.
Wrocławski Rower Miejski jest jednym z wielu działań prowadzonych w ramach wrocławskiej polityki rowerowej. Oprócz budowy tras rowerowych, parkingów, prowadzenia kampanii edukacyjno-promocyjnych to właśnie rower miejski ma pełnić rolę ogniwa integrującego miejska mobilność.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA