Łódź: W centrum miasta pojawią się nowe uliceźródło: UM Łódź

Łódź: W centrum miasta pojawią się nowe ulice

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Po przebudowie pojawią się trzy nowe ulice, które połączą ze sobą drogi w centrum miasta. Pierwsze prace zaczną być wykonywane już we wrześniu. 
Wykonawcą inwestycji jest firma IDS-BUD S.A., która została wybrana w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta Łodzi. Koszt przebudowy ulic szanowany jest na niemal 28 tys. zł. Prace zakończą się w VI kwartale 2021 roku.
Ulice zostały roboczo zatytułowane pierwszymi literami alfabetu A, B, C – nie wybrano jeszcze ostatecznych nazw. Jak podają władze miasta, po przebudowie, rozkład dróg będzie prezentował się następująco:
  • ulica A – będzie stanowić połączenie pomiędzy ulicą Sienkiewicza a ulicą B;
  • ulica B – połączy ze sobą ulice Traugutta i Tuwima;
  • ulica C – łączyć będzie ulicę B z ulicą Kilińskiego.
Nowopowstałe ulice będą woonerfami – jest to charakterystyczne rozwiązanie stosowane w Łodzi. Dodatkowo utworzone zostaną nowe chodniki dla pieszych oraz miejsca parkingowe dla aut. Przewidziano remont zjazdów do posesji, by ułatwić mieszkańcom dojazd do pobliskich lokali. W planach jest również nasadzenie zieleni: 33 drzew, 1000 krzewów oraz bylin. Postawione zostaną ławki z koszami na śmieci, stojaki na rowery oraz zamontowane nowe oświetlenie ulic. 
REKLAMA
W ramach całego projektu połączone zostaną również ulice Sienkiewicza ze Wschodnią. Prace przy tym odcinku zaplanowano na wiosnę. 
Wizualizacje są dostępne w galerii.
UM Łódź

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA