Oczekiwana przebudowa Wołoskiej już wkrótce

Oczekiwana przebudowa Wołoskiej już wkrótce

Warszawa
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Zwężony, ruchliwy fragment ul. Wołoskiej w końcu zostanie przebudowany. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na budowę nowej jezdni oraz przebudowę kilku ulic na odcinku od ul. Racławickiej do ul. Konstruktorskiej.

 

Inwestycja stanowi ostatni etap poszerzania ul. Wołoskiej. Przebudowywany odcinek ulicy o długości ok. 1,2 km zostanie poszerzony do dwóch jezdni o trzech pasach ruchu, z dodatkowo wydzielonym torowiskiem tramwajowym. Dzięki przebudowie zwiększy się przepustowość skrzyżowań ul. Wołoskiej z ulicami Racławicką i Odyńca oraz Woronicza.

 

Prace prowadzone będę w większości poza istniejącą jezdnią, nie spowodują więc większych utrudnień w ruchu. Termin składania ofert upływa 2 kwietnia 2014 r. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 19 miesięcy na zrealizowanie inwestycji, w tym maksymalnie 16 miesięcy na roboty budowlane.

REKLAMA

 

Zakres prac

Przebudową zostaną objęte ulice: Wołoska, Racławicka, Odyńca, Woronicza, Karwińska, Maratońska, Balonowa, Baboszewska, Janka Bytnara Rudego, Marzanny, Bełska i Garażowa. Powstanie nowe torowisko wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza wraz z pętlą tramwajową. Modernizacji poddane zostaną także zatoki autobusowe wraz z wiatami, oświetlenie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

 

Pojawią się nowe chodniki, ścieżki rowerowe i zjazdy. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa. Mieszkańcy mogą liczyć także na dodatkowe ekrany akustyczne, urządzenia monitorujące i krzewy, które pojawią się wzdłuż ulicy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA