Wrocław: 5 nowych stacji roweru miejskiego pojawi się wiosną. Wiemy, gdzie powstaną

Wrocław: 5 nowych stacji roweru miejskiego pojawi się wiosną. Wiemy, gdzie powstaną

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Na przełomie marca i kwietnia zostaną uruchomione nowe stacje Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Staną one na 5 stacjach paliw w różnych częściach miasta. Łącznie do systemu WRM dołączy 50 nowych jednośladów.

Nowe stacje to efekt współpracy PKN ORLEN z Nextbike Polska. Jak zapowiadają przedstawiciele operatora, rowery dostępne na stacjach ORLEN będą w pełni kompatybilne z istniejącym systemem roweru publicznego, co oznacza, że pojazdy pobrane z tych lokalizacji będzie można pozostawić na dowolnych stacjach rowerowych na terenie miasta i odwrotnie.

– Wypożyczanie na stacjach benzynowych będzie się odbywać również na tych samych zasadach, z wykorzystaniem terminala lub aplikacji mobilnych – dodają przedstawiciele Nextbike Polska.
Nowe stacje WRM powstaną na stacjach ORLEN przy ul. Ślężnej 88A, Żmigrodzkiej 116, Ks. Witolda 79, Ślężnej 129A i Rawickiej 2.
– Stacje rowerowe na stacjach benzynowych to oryginalny, ale tylko pozornie zaskakujący pomysł. Dzięki nim PKN ORLEN nie tylko rozszerza swoją ofertę dla dotychczasowych klientów, ale również otwiera się na nowe grupy konsumentów. To także sprawdzona platforma marketingowa do wspierania sprzedaży produktów i usług już dziś wykorzystywana przez liczne galerie handlowe, właścicieli biurowców, czy parki logistyczne w całej Polsce – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego.
Lokalizacja nowych stacji rowerowych we Wrocławiu jest elementem szerszej współpracy PKN ORLEN z Nextbike Polska, która obejmie łącznie 6 miast - poza Wrocławiem, także Warszawę, Łódź, Lublin, Katowice i Białystok. 
– Chcemy wyznaczać nowe standardy, nie tylko związane z rynkiem paliw, ale także z podejściem do potrzeb konsumenta. A te wciąż ewoluują i wiemy, że nasi klienci coraz mocniej doceniają nie tylko ofertę produktową, ale także usługową na stacjach. Już dziś w kilku miastach na naszych stacjach można wypożyczyć samochód, teraz dostępne będą również rowery. Ta oferta wpisuje się w długofalowe myślenie o trendach w transporcie, takich jak choćby współdzielenie czy integracja systemu – podkreśla Krzysztof Łagowski, dyrektor wykonawczy PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.
System Wrocławskiego Roweru Miejskiego ponownie zostanie uruchomiony 1 marca.

REKLAMA
fot. Tomasz Matejuk

Stacje wybrane w WBO muszą poczekać

Na razie nie pojawią się z kolei nowe stacje WRM, które wrocławianie wybrali w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, dziewięć wypożyczalni (po trzy na Muchoborze Wielkim, Sołtysowicach oraz Ołtaszynie i Wojszycach) powstanie dopiero w 2019 roku, w ramach nowej umowy z operatorem systemu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA