Nowe stacje roweru miejskiego, wybrane w WBO, pojawią się już w lipcu?fot. Tomasz Matejuk

Nowe stacje roweru miejskiego, wybrane w WBO, pojawią się już w lipcu?

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Wrocławianie mają aktualnie do dyspozycji 760 rowerów miejskich, rozlokowanych na 76 stacjach. Wkrótce jednak wypożyczalni ma być więcej. – Planujemy rozbudowę systemu jeszcze w tym sezonie rowerowym – zapowiadają urzędnicy.
Jak donosiliśmy w lutym, miasto przymierza się do postawienia nowych stacji w ramach Wrocławskiego Roweru Miejskiego, które zostały wybrane przez mieszkańców w zeszłorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Łącznie pojawi się dziewięć nowych wypożyczalni – po trzy na Sołtysowicach, Muchoborze Wielkim oraz Ołtaszynie i Wojszycach.
– Na lata 2017-2018 planujemy budowę nowych stacji WRM, w tym 9 w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to odpowiedź na liczne wnioski mieszkańców, rad osiedli oraz firm w tym zakresie – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Elżbieta Maciąg z Wydziału Inżynierii Miejskiej we wrocławskich magistracie.
REKLAMA
Urzędnicy podkreślają, że obecnie są na etapie analizy możliwości prawnych dla rozbudowy istniejącego systemu rowerowego
– Planujemy rozbudowę systemu jeszcze w tym sezonie rowerowym (uruchomienie od lipca), uzależnione jest to jednak od wielu czynników i dzisiaj nie możemy z całą pewnością potwierdzić tego terminu – zaznacza Elżbieta Maciąg.

W magistracie dodają, że na 2018 rok zaplanowany jest nowy, duży przetarg, który wyłoni operatora na przyszłe lata od 2019 roku.Gdzie dokładnie staną nowe stacje WRM?

Projekt nr 66 zakłada budowę stacji w następujących lokalizacjach: na skrzyżowaniu ulicy Sołtysowickiej i Redyckiej (przy przystanku autobusowym), przy Centrum Handlowym Korona oraz na skrzyżowaniu alei Kasprowicza i ulicy Berenta

Jeśli chodzi o trzy stacje na Ołtaszynie i Wojszycach – wybrane w ramach projektu nr 563 – to wskazano dla nich cztery możliwe lokalizacje: skrzyżowanie ulic Ołtaszyńskiej i Zwycięskiej, okolice Agrestowej i Ołtaszyńskiej, skrzyżowanie Strachowskiego i Kutrzeby oraz skrzyżowanie Parafialnej i Grota Roweckiego. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony na etapie opracowywania dokumentacji technicznej.

Z kolei w ramach projektu nr 243 pojawią się trzy nowe stacje na Muchoborze Wielkim. Tu wskazano trzy lokalizacje: skrzyżowanie ulicy Tyrmanda i Mińskiej, skrzyżowanie ulicy Trawowej i Zagony oraz przy parkingu WABCO przy ulicy Ostrowskiego 34.

Dodajmy, że wrocławscy aktywiści chcą, aby miasto postawiło nowe stacje Wrocławskiego Roweru Miejskiego także na innych osiedlach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA