Remont mostów Młyńskich na półmetku, do Euro będą gotowe

Remont mostów Młyńskich na półmetku, do Euro będą gotowe

Wrocław
REKLAMA
Tuż przed świętami zakończył się remont pierwszego z modernizowanych mostów Młyńskich. Teraz robotnicy zabiorą się za naprawę południowej przeprawy. Dzięki temu na wiosną w końcu pojadą tędy tramwaje.
W piątek po południu drogowcy przełożyli ruch z południowego mostu na północny. To oznacza, że do hotelu i restauracji mieszczącej się w tym rejonie wyspy Słodowej dojechać można teraz od strony pl. Bema. Dla ruchu kołowego most nadal będzie zamknięty i nie zmieni się to nawet po oddaniu wyremontowanej drugiej przeprawy.
Na mosty wrócą jedynie tramwaje, które z powody fatalnego stanu technicznego przepraw od kilku lat jeżdżą objazdami - przez mosty Pokoju i Uniwersytecki. Jak zapewniają urzędnicy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta pojazdy MPK mają pojechać tą trasą przed Euro. Na razie dokładny termin nie jest jednak znany, choć najprawdopodobniej stanie się tak na przełomie kwietnia i maja.
REKLAMA
- W połowie ubiegłego tygodnia na pierwszym z przebudowywanych mostów sukcesem zakończyły się próby obciążeniowe. Ugięcia na szczęście nie przekraczały dopuszczalnych wartości a oględziny konstrukcji mostu i naprawianych kratownic wypadły pozytywnie - zaznacza rzeczniczka ZDiUM Ewa Mazur.
Podczas remontu cały czas piesi mają zapewnione przejście jedną stroną chodnika.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA