[Wrocław] Remontowane mosty Młyńskie od dziś zamknięte dla pieszych

[Wrocław] Remontowane mosty Młyńskie od dziś zamknięte dla pieszych

REKLAMA
Ponad 1,5 kilometra trzeba od dziś nadłożyć drogi, aby z ulicy św. Jadwigi dostać się na plac Bema. Wszystko przez modernizację południowego mostu Młyńskiego.
Dotychczas przeprawa była wyłączona z ruchu kołowego. Teraz nie mogą poruszać się po niej także piesi. Znaki ustawione przez miejskie służby sugerują by zakaz omijać przez Ostrów Tumski. To jednak o około 1,5 kilometra dalej. Do pl. Bema można dojść też przez wyspę Słodową - ta jednak, po ostatniej odwilży tonie w błocie.
- Informujemy, że przez około miesiąc niemożliwym będzie korzystanie z chodników na remontowanym moście Młyńskim południowym. Prace montażowe i budowlane wymagają całkowitej eliminacji ruchu pieszego, ze względów technicznych jak również z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa - tłumaczy Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Jak zapewniają urzędnicy zakończenie remontu mostów Młyńskich i przywrócenie komunikacji tramwajowej planowane jest na koniec kwietnia. Obecnie trwa modernizacja mostu południowego. Północna przeprawa (od strony pl. Bema) jest gotowa. Na mosty Młyńskie nie wróci jednak ruch samochodowy, poruszać się po nich będą mogli jedynie mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji oraz klienci miejscowego hotelu i restauracji.
Po trzech latach wróci tu jednak komunikacja tramwajowa, która z powodu fatalnego stanu technicznego mostów jeździ objazdami - przez mosty Uniwersytecki i Pokoju.
Autor: jg
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA