Tramwaje wróciły na mosty Młyńskie. ZDiUM apeluje: nie jeździmy torowiskiem!

Tramwaje wróciły na mosty Młyńskie. ZDiUM apeluje: nie jeździmy torowiskiem!

Wrocław
REKLAMA

Po trzech latach na mosty Młyńskie wróciły tramwaje. Od soboty kursuje tamtędy pięć linii: 8, 9, 11, 17 i 23, a także nocne autobusy 251 i 259. W czasie remontu mostów jeździły one okrężną trasą: przez most Pokoju i Uniwersytecki.

Na mosty Młyńskie nie wrócił jednak ruch samochodowy, poruszać się po nich mogą jedynie mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji oraz klienci miejscowego hotelu i restauracji.

Podczas modernizacji mostów kierowcy na odcinku plac Bema - ulica Św. Marcina przyzwyczaili się do korzystania z torowiska tramwajowego zamiast jezdni. Teraz może to skończyć się tragicznie.

- Torowisko jest zabudowane, ale przeznaczone wyłącznie dla pojazdów komunikacji zbiorowej, o czym informuje stosowne oznakowanie. O ile w czasie trwania robót remontowych na mostach nie stwarzało to zagrożenia, o tyle od soboty może skutkować poważnymi wypadkami. Apelujemy o rozsądek i rozwagę - ostrzega Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Z powodu powrotu tramwajów na swoje stare trasy, w sobotę uruchomiono też nowy przystanek tramwajowy na ul. Św. Katarzyny przy skrzyżowaniu z ul. Purkyniego.

>Obejrzyj zmodernizowane mosty Młyńskie

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA