Zamykają Krupniczą i Sądową dla tramwajów. 6 linii zmieni trasy

Zamykają Krupniczą i Sądową dla tramwajów. 6 linii zmieni trasy

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Od sobotniego poranka zmienią się trasy aż sześciu linii tramwajowych. Wszystko przez kolejne prace remontowe prowadzone na Podwalu. Z tego powodu trzeba będzie czasowo wyłączyć z ruchu dla wozów MPK ulice Krupniczą i Sądową.

W związku z planowanym wdrożeniem kolejnego etapu remontu Podwale na odcinku od skrzyżowania z ulicą Świdnicką do skrzyżowania z placem Orląt Lwowskich wraz z wyłączeniem z ruchu torowiska na ulicy Krupniczej i Sądowej, od 6 października 2012 roku (sobota) zostaną wprowadzone zmiany tras linii tramwajowych 6, 7, 14, 20, 23 i 24. Taką informację podają wrocławscy urzędnicy z magistratu.

Oto szczegóły zmian, jakie w rozkładzie jazdy zaczną obowiązywać od nadchodzącego weekendu. Tramwaje linii 6 kursujące z Kowal i Kromera w kierunku pętli Krzyki będą kursowały objazdem od placu Bema przez mosty Młyńskie, most Piaskowy, ulicę Piaskową, pl. Dominikański, ulicę Skargi i Teatralną z pominięciem ulicy Drobnera, Grodzkiej i Kazimierza Wielkiego. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.


Tramwaje linii 7 kursujące z Marino w kierunku pętli Krzyki będą kursowały objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i pl. Teatralny - w kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 20 będą w obu kierunkach kursowały objazdem przez ulicę Widok i pl. Teatralny z pominięciem ulicy Krupniczej i Podwale.

Tramwaje linii 23 kursujące w kierunku pętli Kromera, od placu Jana Pawła II będą kursowały objazdem przez most Sikorskiego, ulicę Dubois, Drobnera i plac Bema - w kierunku przeciwnym od placu Bema przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką i Nowy Świat.

Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Orla (Zajezdnia przy ulicy Powstańców Śląskich) - Osobowice przez aleję Hallera, Grabiszyńską, pl. Legionów, pl. Jana Pawła II, ulicę Dubois i pl. Staszica - powrót jako linia 24 do zajezdni przy ulicy Powstańców Śląskich.

Dodatkowo celem utrzymania przepustowości przejazdu komunikacji tramwajowej na ulicy Kazimierza Wielkiego na czas remontu, tramwaje linii 33PLUS będą kursowały z częstotliwością co 12 minut w godzinach szczytowych.

REKLAMA
Remont Podwala i objazdy mają się zakończyć jeszcze pod koniec roku.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA