W sobotę zaczyna się remont Podwala. Kilkanaście linii MPK pojedzie objazdami

W sobotę zaczyna się remont Podwala. Kilkanaście linii MPK pojedzie objazdami

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

W ostatni weekend sierpnia rusza remont Podwala. Droga będzie modernizowana na fragmencie od skrzyżowania z ulicą Świdnicką do placu Orląt Lwowskich. Z tego powodu przynajmniej do końca roku zostaną wprowadzone zmiany tras linii autobusowych 144, 149, 240, 243, 247, 249, 253, 257, 406 i 409.

 

Część autobusów komunikacji miejskiej będzie jeździła z pominięciem przystanków zlokalizowanych w rejonie Podwala, inne zatrzymają się na przystankach dodatkowych usytuowanych w sąsiedztwie remontowanej ulicy. Poniżej można sprawdzić dokładnie jakie linie zmienią trasy i zasady kursowania.

Autobusy linii 144 kursujące w kierunku Szpitala przy ulicy Kamieńskiego, od placu Legionów będą kursowały objazdem przez ulicę Piłsudskiego z pominięciem ulicy Sądowej. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian. Autobusy linii 149, 406 i 409 kursujące w kierunku placu Grunwaldzkiego i ulicy Dworcowej, będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką (przystanki dodatkowe na pl. Orląt Lwowskich, pl. Legionów i na pl. Kościuszki) - w kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

REKLAMA


Autobusy linii 240 kursujące w kierunku Dworca Nadodrze, od placu Legionów będą kursowały objazdem przez ulicę Piłsudskiego z pominięciem ulicy Sądowej. Autobusy linii 243 i 253 kursujące w kierunku ulicy Legnickiej, od ulicy Świdnickiej (przystanek przy "Arkadach") będą kursowały objazdem przez ulicę Bożego Ciała, Widok i Kazimierza Wielkiego - w kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Autobusy linii 247 i 257 kursujące w kierunku ulicy Powstańców Śląskich pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową, plac Legionów i ulicę Kościuszki - w kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian. Autobusy linii 249 kursujące od strony Nowego Dworu w kierunku Dworca Autobusowego zostaną skierowane od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów i ulicę Kościuszki. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

To jednak nie wszystko co związane jest z utrudnieniami w tym rejonie miasta. Częściowe wyłączenie ruchu tramwajowego w rejonie ulicy Podwale planowane jest na 1 września 2012 roku, a więc 2 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Tramwaje linii 4 od placu Legionów w obu kierunkach będą kursowały objazdem przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego i plac Wróblewskiego, a tramwaje linii 15 w obu kierunkach zostaną skierowane od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA