Koniec remontu przy moście Pomorskim. 3 linie tramwajowe wróciły na stałe trasy

Koniec remontu przy moście Pomorskim. 3 linie tramwajowe wróciły na stałe trasy

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

W sobotę na swoje trasy w rejonie mostu Pomorskiego wróciła komunikacja tramwajowa. Zakończył się tam remont fragmentu torowiska, dzięki czemu przez przeprawę znów kursują linie 7, 15 i 23.

Remont rozjazdu tramwajowego wraz z krzyżownicami na skrzyżowaniu Grodzkiej, Odrzańskiej i mostu Pomorskiego trwał od 4 listopada.

- Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu roboty zostały podzielone na trzy etapy. Nieuniknione są niestety zwężenia jezdni, oraz wyłączenie komunikacji tramwajowej na remontowanym odcinku - zaznacza Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.


Koszt wymiany torów nieznacznie przekroczył 370 tysięcy złotych zł. Generalnym wykonawcą prac jest Zakład Torowy.

Czym dokładnie zajmowali się robotnicy? - Ich zadaniem była wymiana rozjazdu tramwajowego dwutorowego pojedynczego - niepełnego z 5 krzyżownicami wraz z łukiem do mostu Pomorskiego na istniejącej podbudowie - wymieniali fachowo urzędnicy.

REKLAMA


Jak informują urzędnicy, w związku z zakończeniem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej, Nowy Świat i mostu Pomorskiego, od 1 grudnia tramwaje linii 7, kursujące z Marino w kierunku pętli Krzyki oraz tramwaje linii 23, kursujące z Kromera w kierunku ulicy Robotniczej, będą jeździły od ulicy Drobnera przez most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat i dalej swoimi trasami ("siódemka" w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego, a linia 23 w kierunku ulicy Legnickiej) - w kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian. "Piętnastka" w obu kierunkach pojedzie od ulicy Pomorskiej przez most Pomorski, ulicę Nowy Świat do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA