Wrocław: Coraz bliżej budowy nowej trasy autobusowo-tramwajowej na Swojczyce źródło: materiały inwestora

Wrocław: Coraz bliżej budowy nowej trasy autobusowo-tramwajowej na Swojczyce

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Miasto krok po kroku przygotowuje infrastrukturę do realizacji trasy tramwajowej na wrocławskie Swojczyce. W tym celu przed kilkoma dniami nabyło za 2,4 mln zł działkę o powierzchni 0,68 ha przy ul. Chałupniczej – tuż obok planowanej pętli tramwajowej na Swojczycach. 
Powstanie tam parking Park&Ride dla 174 samochodów. Dzięki temu mieszkańcy wschodniej części Wrocławia i okolicznych miejscowości będą mogli zostawić samochód i komfortowo dojechać do centrum. 
Urząd Miejski we Wrocławiu
Urząd Miejski we Wrocławiu
Urząd Miejski we Wrocławiu
Warto także dodać, w 2021 roku planowane jest rozpoczęcie budowy nowych Mostów Chrobrego z torowiskiem – tak, by tramwaj docelowo mógł przejechać nad kanałami Odry. Obecnie trwa projektowanie przeprawy.
Długość nowego mostu Południowego (nazwa robocza, jednoprzęsłowy) wyniesie 153,51 m, a Północnego (wieloprzęsłowy) 75,3 m. Oba będą miały konstrukcję stalową, łukową z płytowym ustrojem nośnym, z żelbetowymi przyczółkami (Północny dodatkowo z filarami). Wykonawca wydzieli na nich osobne pasy ruchu dla komunikacji miejskiej (w tym tramwajów) oraz obustronne ścieżki piesze i rowerowe.
materiały inwestora
REKLAMA
UM Wrocławia
Nowa trasa autobusowo-tramwajowa będzie przebiegać m.in. przez nowe Mosty Chrobrego. Pojazdy komunikacji miejskiej, zamiast zatrzymać się przy pętli Sępolno, dotrą do tej planowanej na Swojczycach. W ramach inwestycji mieszkańcy doczekają się jeszcze m.in. remontu 1600-metrowego odcinka ulicy Swojczyckiej.
materiały inwestora
Tramwaje ruszą z pętli Sępolno przy ul. Mickiewicza we Wrocławiu (docierają tu pojazdy linii 9, 17 i 33). Pojadą przez nowe Mosty Chrobrego i ulicę Swojczycką. Nowa pętla ma powstać przy ul. Bazaltowej, na terenie pomiędzy ul. Magellana a cmentarzem (niespełna 300 m od przystanku kolejowego).
materiały inwestora
Oprócz budowy dwukierunkowego torowiska (o długości około 2140 m) z wydzielonym buspasem, miasto zrealizuje pięć nowych przystanków autobusowo-tramwajowych, a także zmodernizuje pętlę na Sępolnie i utworzy tę na Swojczycach
Powstaną nowe przejścia dla pieszych (28), ścieżki rowerowe i chodniki, dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz nowy wjazd w ulicę Marca Polo. Ponadto magistrat kompleksowo wyremontuje ul. Swojczycką na odcinku o długości 1620 metrów. Plan zakłada utworzenie jezdni o szerokości 6,5-7,5 m z wydzielonymi pasami do skrętów.
Współpraca: Mariusz Bartodziej

Komentarze (7)

Napisz komentarz
etrusek(gość)
@
Filip
(gość)
Mosty Chrobrego nie są nad Odrą tylko nad kanałami.
to jest Nowe koryto Odry, a że sztuczne, nie ważne
gość(gość)
Ktoś zna termin rozpoczęcia prac budowy nowych mostów ??
gość(gość)
Ktoś zna termin rozpoczęcia prac budowy nowych mostów ??
Kartacz(gość)
Czekamy na wbicie pierwszej łopaty. Na razie cisza w interesie. A co do trasy tramwajowej, to chyba znajdzie się w obietnicach na kolejne wybory.
Haha(gość)
A potem się dziwimy skąd ktoś ma prawojazdy... to już wiecie.
Filip(gość)
Mosty Chrobrego nie są nad Odrą tylko nad kanałami.
marcins(gość)
Świetnie! Trzymamy kciuki!
REKLAMA