Otwarto oferty w przetargu za zaprojektowanie trasy tramwajowej na Swojczyce źródło: materiały inwestora

Otwarto oferty w przetargu za zaprojektowanie trasy tramwajowej na Swojczyce

WIZUALIZACJE
https://img.investmap.pl/user/3/35_%s.jpg
Orzech
REKLAMA
W poniedziałek 26 kwietnia poznaliśmy oferty złożone w tym przetargu. Złożono w sumie 8 ofert. W ramach inwestycji, oprócz torowiska, wybudowana zostanie także nowa pętla tramwajowa i parking dla samochodów (P&R).
Zaproponowane kwoty wahają się od nieco ponad 1,7 do ponad 2,9 mln złotych. Miasto przygotowało na sfinansowanie tego zamówienia budżet na poziomie niespełna 2,5 mln złotych (2 mln zł brutto dla zakresu Gminy Wrocław oraz 413 280 zł brutto dla zakresu MPWiK). 
Wrocławskie Inwestycje
W ramach przedsięwzięcia oprócz torowiska po którym będą się mogły poruszać również autobusy, powstać ma również nowa pętla tramwajowa oraz parking typu "parkuj i jedź" (Park&Ride) dla 174 samochodów. Dzięki temu mieszkańcy wschodniej części Wrocławia i okolicznych miejscowości będą mogli zostawić samochód i komfortowo dojechać do centrum. 

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej budowy wydzielonej trasy tramwajowej, z dopuszczeniem ruchu autobusów, na osiedle Swojczyce (od pętli Sępolno do nowo projektowanej pętli Swojczyce) w ciągu drogi wojewódzkiej 455, wraz z przebudową tej drogi na odcinku o długości ok. 2,1 km, z budową
wydzielonych dróg rowerowych, dróg pieszych oraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i przystankową, a także przebudową istniejącej pętli Sępolno oraz budową nowo projektowanej pętli Swojczyce wraz parkingiem P&R, w powiązaniu z istniejącym układem komunikacyjnym na początku i końcu projektowanego zakresu (dowiązanie do stanu istniejącego) oraz w powiązaniu z nowymi Mostami Chrobrego, realizowanymi odrębną umową w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Ponadto, z uwagi na zamknięcie wlotu na skrzyżowaniu ul. Swojczyckiej z Monopolową/Marco Polo, konieczna jest budowa łącznika pomiędzy ul. Marco Polo a Swojczycką w przedłużeniu ul. Mydlanej. W związku z tym, w ramach opracowywanej dokumentacji, należy zaprojektować łącznik drogowy (jako drogę dojazdową) na skrzyżowaniu ul. Swojczyckiej i Mydlanej (czwarty wlot) z ul. Marco Polo.

Na opracowanie projektu trasy tramwajowo-autobusowej na Swojczyce wybrana w przetargu firma będzie miała 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.


Warto także dodać, w 2021 roku planowane jest rozpoczęcie budowy nowych Mostów Chrobrego z torowiskiem – tak, by tramwaj docelowo mógł przejechać nad kanałami Odry. Obecnie trwa projektowanie przeprawy.

Długość nowego mostu Południowego (nazwa robocza, jednoprzęsłowy) wyniesie 153,51 m, a Północnego (wieloprzęsłowy75,3 m. Oba będą miały konstrukcję stalowąłukową z płytowym ustrojem nośnym, z żelbetowymi przyczółkami (Północny dodatkowo z filarami). Wykonawca wydzieli na nich osobne pasy ruchu dla komunikacji miejskiej (w tym tramwajów) oraz obustronne ścieżki piesze i rowerowe.Nowa trasa autobusowo-tramwajowa będzie przebiegać m.in. przez nowe Mosty Chrobrego. Pojazdy komunikacji miejskiej, zamiast zatrzymać się przy pętli Sępolno, dotrą do tej planowanej na Swojczycach. W ramach inwestycji mieszkańcy doczekają się jeszcze m.in. remontu 1600-metrowego odcinka ulicy Swojczyckiej.


Tramwaje ruszą z pętli Sępolno przy ul. Mickiewicza we Wrocławiu (docierają tu pojazdy linii 917 i 33). Pojadą przez nowe Mosty Chrobrego i ulicę Swojczycką. Nowa pętla ma powstać przy ul. Bazaltowej, na terenie pomiędzy ul. Magellana a cmentarzem (niespełna 300 m od przystanku kolejowego).


Oprócz budowy dwukierunkowego torowiska (o długości około 2140 m) z wydzielonym buspasem, miasto zrealizuje pięć nowych przystanków autobusowo-tramwajowych, a także zmodernizuje pętlę na Sępolnie i utworzy tę na Swojczycach

Powstaną nowe przejścia dla pieszych (28), ścieżki rowerowe i chodnikidwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną oraz nowy wjazd w ulicę Marca Polo. Ponadto magistrat kompleksowo wyremontuje ul. Swojczycką na odcinku o długości 1620 metrów. Plan zakłada utworzenie jezdni o szerokości 6,5-7,5 m z wydzielonymi pasami do skrętów.

Planowana nowa pętla tramwajowa Swojczyce:
Komentarze (2)

Napisz komentarz
Malik(gość)
Dzieje się.
MS(gość)
Super!

Najnowsze artykuły

W I kwartale br. w Warszawie kupiono 6,7 tys. mieszkań. Ceny były wyższe o ponad 8% niż rok temu
W pierwszym kwartale br. wzrósł popyt na mieszkania w Warszawie. Sprzedało się ponad 6,7 tys. mieszk...
We Wrocławiu powstanie nowy park handlowo-usługowy [WIZUALIZACJE + FILM]
W stolicy Dolnego Śląska zostanie wybudowany nowy park handlowo-usługowy. Powstanie w południowo-wsc...
Kolejna zagraniczna firma IT zainwestowała we Wrocławiu
Następna zagraniczna firma z branży IT zdecydowała się zainwestować w stolicy Dolnego Śląska. Tym ra...
Powstają kolejne domy w II etapie Osiedla Przy Jeziorach w Poznaniu
Osiedle Przy Jeziorach regularnie się powiększa. Aktualnie trwają prace związane z II etapem inwesty...
W Warszawie trwa budowa ponad 200-metrowego wieżowca Warsaw Unit [FILM]
Biurowiec Warsaw Unit powstaje w dzielnicy Wola przy rondzie Daszyńskiego. 46-kondygnacyjny obiekt,...
Gdynia: Asseco Poland wynajmuje trzy piętra w jednej z wież kompleksu biurowego 3T Office Park
Pod koniec I kwartału 2021 roku grono najemców 3T Office Park w Gdyni poszerzyło się o Asseco Poland...
Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Złotego Stoku
Oferta firmy Multiconsult Polska z Warszawy okazała się najkorzystniejszą w przetargu na opracowanie...
Znana jest dokładna data otwarcia sklepu Primark w Poznaniu
Po otwarciu pierwszego sklepu w Polsce, w Galerii Młociny w Warszawie w ubiegłym roku, Primark konty...
Miasto sprzedało za miliony zrujnowaną, zabytkową kamienicę w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]
Kolejna przedwojenna, zabytkowa kamienica we Wrocławiu znalazła nowego właściciela. Miasto sprzedało...
Trwa przebudowa stacji kolejowej Warszawa Zachodnia [FILM + ZDJĘCIA]
Tuż obok kursujących pociągów powstaje nowa Warszawa Zachodnia. Podróżni korzystają z pociągów dalek...