Jest nowy przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Hubskiej. Inwestycja opóźni się źródło: jarmark

Jest nowy przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Hubskiej. Inwestycja opóźni się

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Urzędnicy właśnie ogłosili powtórny przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Hubskiej. Będzie ona gotowa najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.
Przypomnijmy, poprzedni przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Hubskiej - od Glinianej do Dyrekcyjnej - urzędnicy unieważnili na początku kwietnia.
Już wówczas przedstawiciele spółki Wrocławskie Inwestycje zapowiadali, że wkrótce ogłoszone zostanie ponowne postępowanie. 
– Niestety termin realizacji inwestycji przesunie się. Prawdopodobnie prace ruszą w drugiej połowie lata, a skończą się latem przyszłego roku – mówił nam Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.
W ogłoszonym właśnie przetargu, jako termin zakończenia zamówienia podana jest data 15 października 2018 roku.
REKLAMA
Najpierw przebudują Dyrekcyjną
Szybciej rozpocznie się i skończy przebudowa ulicy Dyrekcyjnej, ściśle powiązana z budową torowiska wzdłuż Hubskiej. Urzędnicy niedawno rozstrzygnęli przetarg na to zadanie – wygrała oferta Skanskiej, opiewająca na niespełna 3 mln 416 tys. złotych.

– Z tą inwestycją startujemy jak najszybciej się da – zapowiadał Marek Szempliński.
UM Wrocławia

Inwestycje tramwajowe na najbliższe lata

Nowa trasa na ulicy Hubskiej to jedna z kilku inwestycji tramwajowych, które mają zostać przeprowadzone w najbliższych latach. Jako jedno z flagowych przedsięwzięć znalazła się w zaktualizowanej wersji planu transportowego.


Ponadto, zgodnie z Wrocławskim Programem Tramwajowym, do 2022 roku powinny być gotowe także trzy zupełnie nowe przedsięwzięcia: przedłużenie linii na Nowy Dwór wzdłuż ulicy Rogowskiej aż do pętli przy stacji kolejowej, linia na Swojczyce od Sępolna oraz linia na Ołtaszyn od parku Południowego.

Z kolei po 2022 roku wśród najpilniejszych inwestycji miasto wymienia trasy tramwajowe na Psie Pole, wzdłuż ulicy Borowskiej, na Jagodno, Muchobór Wielki, Maślice i Bartoszowice.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA