Linie tramwajowe, drogi, parkingi. Jakie przetargi planuje miasto w 2017 roku?źródło: UM Wrocławia

Linie tramwajowe, drogi, parkingi. Jakie przetargi planuje miasto w 2017 roku?

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Spółka Wrocławskie Inwestycje opublikowała plan postępowań przetargowych na 2017 rok. Magistrat powinien rozpocząć przygotowania m.in. do budowy dwóch nowych linii tramwajowych czy północnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej. Sporo inwestycji jest jednak uzależnionych od unijnych dotacji.
Urzędnicy zastrzegają, że nie jest to lista ostateczna – nie wszystkie przetargi muszą zostać ogłoszone w tym roku, niektóre mogą zostać przesunięte na kolejny rok, a niektóre zastąpione przez inne inwestycje.
REKLAMA
W pierwszym kwartale bieżącego roku powinny zostać ogłoszone dwa przetargi, związane z realizacją projektów wybranych we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim – chodzi o oświetlenie parku Grabiszyńskiego (orientacyjna wartość zamówienia to 800 tys. zł) i oświetlenie parku Tysiąclecia (200 tys. zł). 

Za pieniądze z WBO ma zostać zrealizowane także oświetlenie drogi do kościoła św. Jadwigi (56 tys. zł) i oświetlenie parku Leśnickiego (162 tys. zł). 

W trzecim kwartale może zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka Osi Inkubacji od ProLogis do ulicy Rakietowej (szacunkowa wartość zamówienia to ponad 4,3 mln zł). Planowany jest przetarg na drugi etap wdrożenia rozwiązań zazielenienia placu Nowy Targ (200 tys. zł) i poprawę nawierzchni ulicy Dyrekcyjnej (ponad 2,7 mln zł). 

Są też inwestycje tramwajowe. Na czwarty kwartał planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór (prawie 139 mln zł) i budowę trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, wraz z przebudową wiaduktu nad ulicą Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice (prawie 108 mln zł). 

Te dwa przedsięwzięcia – jak zastrzegają przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji – są planowane do realizacji pod warunkiem uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej.

Podobnie rzecz się ma w przypadku parkingów "Parkuj i Jedź", które mają powstać: w rejonie przystanku kolejowego Wrocław Kuźniki, przystanku kolejowego Wrocław Grabiszyn, przy przystankach MPK Bardzka-Świeradowska, przystankach Kosmonautów-Boguszowska, przystankach Kosmonautów-gen. Fieldorfa, przystankach Opolska-Głubczycka i przy przystankach Opolska-Karwińska. 

Urzędnicy planują też przetarg na rewitalizację części zabytkowej zajezdni tramwajowej przy ulicy Legnickiej (wartość zamówienia to ponad 6,8 mln zł) i kompleksową modernizację budynku użyteczności publicznej przy ulicy Hubskiej 8-16 (prawie 12 mln zł). Te dwie inwestycje również są uzależnione od unijnej dotacji.

W trzecim kwartale powinien zostać z kolei ogłoszony przetarg na budowę drogi łączącej Wrocławski Park Technologiczny z Wrocławskim Parkiem Przemysłowym (szacunkowa wartość zamówienia to nieco ponad 5 mln zł). 

Urzędnicy w czwartym kwartale chcą też ogłosić przetarg na budowę Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej. Koszt szacowany jest na ponad 16,2 mln złotych, ale ta inwestycja też jest zależna od otrzymania pieniędzy unijnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA