[Wrocław] Linie tramwajowe, drogi, parkingi. Jakie przetargi planuje miasto w 2017 roku?źródło: UM Wrocławia

[Wrocław] Linie tramwajowe, drogi, parkingi. Jakie przetargi planuje miasto w 2017 roku?

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Spółka Wrocławskie Inwestycje opublikowała plan postępowań przetargowych na 2017 rok. Magistrat powinien rozpocząć przygotowania m.in. do budowy dwóch nowych linii tramwajowych czy północnego odcinka obwodnicy śródmiejskiej. Sporo inwestycji jest jednak uzależnionych od unijnych dotacji.
Urzędnicy zastrzegają, że nie jest to lista ostateczna – nie wszystkie przetargi muszą zostać ogłoszone w tym roku, niektóre mogą zostać przesunięte na kolejny rok, a niektóre zastąpione przez inne inwestycje.
W pierwszym kwartale bieżącego roku powinny zostać ogłoszone dwa przetargi, związane z realizacją projektów wybranych we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim – chodzi o oświetlenie parku Grabiszyńskiego (orientacyjna wartość zamówienia to 800 tys. zł) i oświetlenie parku Tysiąclecia (200 tys. zł). 

Za pieniądze z WBO ma zostać zrealizowane także oświetlenie drogi do kościoła św. Jadwigi (56 tys. zł) i oświetlenie parku Leśnickiego (162 tys. zł). 

W trzecim kwartale może zostać ogłoszony przetarg na budowę odcinka Osi Inkubacji od ProLogis do ulicy Rakietowej (szacunkowa wartość zamówienia to ponad 4,3 mln zł). Planowany jest przetarg na drugi etap wdrożenia rozwiązań zazielenienia placu Nowy Targ (200 tys. zł) i poprawę nawierzchni ulicy Dyrekcyjnej (ponad 2,7 mln zł). 

Są też inwestycje tramwajowe. Na czwarty kwartał planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór (prawie 139 mln zł) i budowę trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej, wraz z przebudową wiaduktu nad ulicą Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice (prawie 108 mln zł). 

Te dwa przedsięwzięcia – jak zastrzegają przedstawiciele Wrocławskich Inwestycji – są planowane do realizacji pod warunkiem uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej.

Podobnie rzecz się ma w przypadku parkingów "Parkuj i Jedź", które mają powstać: w rejonie przystanku kolejowego Wrocław Kuźniki, przystanku kolejowego Wrocław Grabiszyn, przy przystankach MPK Bardzka-Świeradowska, przystankach Kosmonautów-Boguszowska, przystankach Kosmonautów-gen. Fieldorfa, przystankach Opolska-Głubczycka i przy przystankach Opolska-Karwińska. 

Urzędnicy planują też przetarg na rewitalizację części zabytkowej zajezdni tramwajowej przy ulicy Legnickiej (wartość zamówienia to ponad 6,8 mln zł) i kompleksową modernizację budynku użyteczności publicznej przy ulicy Hubskiej 8-16 (prawie 12 mln zł). Te dwie inwestycje również są uzależnione od unijnej dotacji.

W trzecim kwartale powinien zostać z kolei ogłoszony przetarg na budowę drogi łączącej Wrocławski Park Technologiczny z Wrocławskim Parkiem Przemysłowym (szacunkowa wartość zamówienia to nieco ponad 5 mln zł). 

Urzędnicy w czwartym kwartale chcą też ogłosić przetarg na budowę Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej. Koszt szacowany jest na ponad 16,2 mln złotych, ale ta inwestycja też jest zależna od otrzymania pieniędzy unijnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...