Ogłoszono przetargi na dokumentację projektową dla S17 do Warszawy

Ogłoszono przetargi na dokumentację projektową dla S17 do Warszawy

lubelskie
REKLAMA

Na przełomie czerwca i lipca dowiemy się jakie biura projektowe są zainteresowane opracowaniem koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S17. Ogłoszono przetargi na dwa odcinki: od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego oraz od granicy do budowanego właśnie węzła Sielce.

 

Koncepcja programowa jest kolejnym etapem prac projektowych. Dla zatwierdzonych decyzją środowiskową przebiegów przyszłej trasy ekspresowej zostanie opracowana bardziej szczegółowa dokumentacja, na mapach w skali 1:1000 uwzględniająca m.in.: rozwiązania komunikacyjne dla ruchu lokalnego, rozwiązania węzłów i obiektów inżynierskich.

REKLAMA


Zatwierdzenie koncepcji programowej poprzedzą konsultacje społeczne i posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych z udziałem władz lokalnych. Efekty pracy biur projektowych powinny być znane za rok.


W czerwcu tego roku GDDKiA w Lublinie planuje ogłosić przetarg na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka S17 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA