Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na przeprowadzenie badań geologicznych, przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę dla kolejnego odcinka Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. To 20 km drogi ekspresowej S52 między przyszłymi węzłami Chocznia i Kalwaria Zebrzydowska Wschód. Na oferty GDDKiA czeka do 25 lutego br.
Poznaliśmy oferty wykonawców w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka od Lubiatowa do drogi wojewódzkiej nr 213. To jeden z dwóch fragmentów drogi krajowej do elektrowni jądrowej „Lubiatowo-Kopalino”.
W związku z dyskusją, która od kilku dni wzbudza spore (i niepotrzebne) emocje, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wyjaśnia, że celem wprowadzonych oznaczeń poziomych na jezdni Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (węzeł Wrocław Południe), jest przede wszystkim bezpieczeństwo i wsparcie kierowców.
Największym zainteresowaniem opinii publicznej zazwyczaj cieszą się informacje dotyczące budowy nowych odcinków dróg, w szczególności autostrad i dróg ekspresowych. Warto jednak pamiętać, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) prowadzi również szereg mniejszych inwestycji, obejmujących już istniejącą sieć dróg krajowych. Są to zadania związane m.in. z rozbudową dróg czy poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na przeprowadzenie badań geologicznych, przygotowanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę dla pierwszego odcinka Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (BDI). To 16 km drogi ekspresowej S52 między przyszłymi węzłami Bielsko-Biała Hałcnów i Bulowice. Na oferty GDDKiA czeka do 18 lutego 2025 r.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie oraz budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 na terenie województwa dolnośląskiego. Tym razem umowa dotyczy odcinka pomiędzy Niemczą a Ząbkowicami Śląskimi. To piąty odcinek dolnośląskiej części drogi S8, który wkracza w fazę realizacji.
W 2025 r. kierowcy pojadą czterema nowymi odcinkami świętokrzyskich dróg krajowych o łącznej długości ok. 27 km. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) odda do użytkowania obwodnicę Opatowa z łącznikiem północnym, obwodnicę Wąchocka i most w Sandomierzu. Na terenie województwa będzie realizowane aż sześć odcinków drogi ekspresowej S74 o łącznej długości ponad 100 km.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła we wtorek 7 stycznia do Wojewody Lubuskiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Krosna Odrzańskiego w ciągu DK29. Uzyskanie decyzji pozwoli na rozpoczęcie robót budowalnych.
Od 1 stycznia 2025 roku mamy w naszym kraju siedem nowych miast: Kazanów w woj. mazowieckim, Końskowola, Kurów i Wąwolnica w woj. lubelskim, Kobylnica w woj. pomorskim, Sobków w woj. świętokrzyskim i Zaniemyśl w woj. wielkopolskim. Jeśli zastanawialiście się, co łączy największe miasta w Polsce z tymi nieco mniejszymi, to podpowiadamy. Jest to m.in. sieć dróg krajowych. Sprawdziliśmy, jak najlepiej dojechać ze świeżo upieczonych miast do stolicy danego województwa.
Polska to największy plac budowy dróg w Europie, a wiele z kluczowych dla naszego kraju inwestycji dotyczy sieci dróg krajowych. Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) realizuje 102 zadania z Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.) o łącznej długości ponad 1428 km. Na tym etapie znajduje się też 21 zadań z Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 (PB100) o długości niemal 171 km. Łączna wartość tych inwestycji to 64,4 mld zł. GDDKiA prezentuje RAPORT, które firmy obecnie realizują dla nas najwięcej inwestycji.