[Nowa Ruda] Obwodnica miasta

[Nowa Ruda] Obwodnica miasta

REKLAMA

O inwestycji [Nowa Ruda] Obwodnica miasta

Realizacja projektu jest jednym z największych zadań inwestycyjnych ujętych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym Województwa Dolnośląskiego na lata 2004-2008, który jest podstawowym instrumentem realizacji Strategii Województwa Dolnośląskiego w zakresie zadań własnych samorządu województwa.
I Etap zakończony został w styczniu 2007 roku . Odcinek o długości 700 m. rozpoczyna się rondem na ul. Niepodłegłości. Odcinek budowany był w bardzo trudnych warunkach , na potrzeby drogi konieczne było wydrążenie głebokiego wąwozu pod budowę ronda oraz przeprowadzenia drogi . Na odcinku wybudowane zostały dwa mosty przepustowe ,jeden nad potokiem Woliborka , drugi nad ul . Młyńską . I Etap kończy się skrzyżowaniem z DW (384) do Ząbkowic Sląskich.
II Etap Oddano do użytku w październiku 2008r. W ramach odcinka wykonano odcinek nowej drogi o długości 3,06 km w tym: pasów ruchu powolnego na odcinku o długości ok. 1 km, dwóch skrzyżowań z drogami powiatowymi Nowa Ruda - Przygórze i Nowa Ruda - Jugów, mosty na potoku Piekielnica i na potoku Jugowskim, trzy przejazdy gospodarcze (ul. Reymonta, ul. Kopalniana, droga polna), wiadukt kolejowego nad obwodnicą w km 1+944,02, wiadukt drogowego (nad droga polną), odwodnienie wraz z przepustami- rowy i odcinki kanalizacji deszczowej, oświetlenie drogowego, (nie usunięto jeszcze kolizji z sieciami elektroenergetycznymi SN), drogi serwisowe o nawierzchni tłuczniowej
III Etap Prace na tym odcinku mają się rozpocząć w 2010 roku.
Napisz komentarz
Orzech
Obwodnica Nowej Rudy wreszcie przejezdna!

Więcej: http://www.prw.pl/articles/view/39711/O ... nowej-rudy
Orzech
Po wielu perypetiach budowlanych dziś bez rozgłosu oddano do użytku ostatni, dwukilometrowy, odcinek obwodnicy Nowej Rudy. Kierowcy na trasie Wałbrzych – Kłodzko mogą już zupełnie omijać to miasto.

Dokładnie w południe zdjęto szlabany i znaki zakazu i jazda po obwodnicy stała się faktem.

Więcej: http://wroclaw.tvp.pl/18179609/dwa-kilo ... ztery-lata
Orzech
Nowa Ruda się cieszy. Koniec budowy pechowej trasy

Budowę ostatniego, dwukilometrowego odcinka obwodnicy Nowej Rudy zakończono z dwuletnim opóźnieniem. Dzisiaj dokonano ostatecznego odbioru drogi. Teraz potrzebne są niezbędne pozwolenia, by udostępnić ją do ruchu.

Więcej: http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... y/17624817
Orzech
Nowa Ruda: Dwa kilometry obwodnicy w cztery lata

Ile można czekać? Inwestycja w Nowej Rudzie miała być gotowa we wrześniu, jednak kierowcy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Więcej + ZDJĘCIA + Posłuchaj: http://www.prw.pl/articles/view/38193/O ... -rozkopana
Orzech
Obwodnica ma pod górkę. Teren się zapada, rzeka zalewa...

Cały tekst + ZDJĘCIA: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,8794 ... wa___.html
Orzech
Droga przez bagna

Już dwa lata temu Nowa Ruda miała mieć skończoną obwodnicę. Nie ma jej, bo drogę zaprojektowano na bagnach. Budowa topiła się, więc ją przerwano i ta przerwa trwa do dziś. A do szczęścia zabrakło 200-metrowego odcinka drogi.

Więcej: http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... a/14386114
REKLAMA