[Bielawa] Obwodnica miasta

REKLAMA

O inwestycji [Bielawa] Obwodnica miasta

Bielawa: Gmina dostała 3 miliony złotych na obwodnicę

Komfortowa nawierzchnia, bezpieczne chodniki i szeroka ścieżka rowerowa, to wszystko stało się faktem. Modernizacja drogi to również dodatkowe parkingi, nowocześniejsze oświetlenie i zatoki autobusowe.

Przejechać praktycznie można całe miasto (Aleja Jana Pawła II, ul. Sikorskiego, ul. Piastowska) po bezpiecznej i wysokiej jakości drodze. Całość inwestycji oszacowano na około 6 milionów złotych. Dzięki środkom zewnętrznym miasto pokryło zaledwie połowę tej sumy.
Napisz komentarz
Orzech
I jeszcze trochę informacji na temat budowych tych dwóch nowych rond w Bielawie: http://www.bielawa.pl/site/index/site_id/262
Orzech
Za 2,5 mln złotych w przyszłym roku w Bielawie wybudowane zostaną dwa kolejne ronda na bielawskiej obwodnicy. Połowę kwoty gmina uzyska z dofinansowania w ramach rządowego programu przebudowy dróg lokalnych, a 10 tys. zł dołoży powiat dzierżoniowski. Pierwsze z nich powstanie na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ul. Wojska Polskiego, a kolejne u zbiegu ulic Piławskiej, Wodnej, Dzierżoniowskiej i al. Jana Pawła II. To kolejna już modernizacja tej drogi. Dlaczego skrzyżowań z ruchem okrężnym nie zaprojektowano przed budową miejskiej obwodnicy?

ZOBACZ (materiał wideo Telewizji Sudeckiej):


pokaz-artykul.png
Orzech
Bielawa pozyskała około 4,6 mln złotych ze środków unijnych na budowę kolejnych dróg wewnątrz nowej części obwodnicy. Koszt całej inwestycji to około 6,6 mln złotych.

Jest to następny krok w kierunku przygotowania terenów dla przyszłych inwestorów w rejonie Alei Jana Pawła II i stworzenia Bielawskiego Parku Przemysłowego.


pokaz-artykul.png
Orzech
Prace remontowe na odcinku ul. Sikorskiego, czyli "starej" obwodnicy Bielawy idą pełną parą. W ostatnim czasie, dzięki sprzyjającym już warunkom atmosferycznym nabrały tempa, a postępy są widoczne na pierwszy rzut oka. Równolegle ciężki sprzęt pracuje także w rejonie nowej obwodnicy, gdzie trwa uzbrajanie terenu.

MATERIAŁ WIDEO :


pokaz-artykul.png
Orzech
W tym roku Bielawa wybuduje pierwszą drogę wewnątrz nowej części obwodnicy. Połączy ona zjazd z Alei Jana Pawła II (od strony ulicy Dzierżoniowskiej) z ulicą Wojska Polskiego. Droga ma się przyczynić do powstania nowych inwestycji, które wpłyną na rozwój miasta pod kątem gospodarczym. Tereny znajdujące się wewnątrz obwodnicy wzbogacą ofertę inwestycyjną miasta.

Budowa zostanie zrealizowana dzięki pozyskanym środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 3 023 430,65 zł. Wkład własny gminy Bielawa to 3 023 430,65 zł, a całkowita wartość zadania wynosi 6 046 861,30 zł.


pokaz-artykul.png
please delete this account
[size=200:1fl99m6k]Bielawa: Gmina dostała 3 miliony złotych na obwodnicę[/size:1fl99m6k]
Dzięki temu w przyszłym roku ulica Sikorskiego w Bielawie, stanowiąca drugi etap miejskiej obwodnicy zyska nową jakość.

Komfortowa nawierzchnia, bezpieczne chodniki i szeroka ścieżka rowerowa, to wszystko wkrótce stanie się faktem. Modernizacja drogi to również dodatkowe parkingi, nowocześniejsze oświetlenie i zatoki autobusowe.

Po zakończeniu prac budowlanych, kierowcy będą mogli przejechać praktycznie całe miasto (Aleja Jana Pawła II, ul. Sikorskiego, ul. Piastowska) po bezpiecznej i wysokiej jakości drodze. Całość inwestycji oszacowano na około 6 milionów złotych. Dzięki środkom zewnętrznym miasto pokryje zaledwie połowę tej sumy.

http://polskatimes.pl/drukuj/184138,bie ... ,id,t.html
REKLAMA