Droga krajowa nr 35  Wrocław - Świdnica - Wałbrzych (granica państwa)

Droga krajowa nr 35 Wrocław - Świdnica - Wałbrzych (granica państwa)

REKLAMA

Zdjęcia z budowy i wizualizacje Droga krajowa nr 35 Wrocław - Świdnica - Wałbrzych (granica państwa)

inwestorGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
realizacja inwestycjiI kw. 2014

O inwestycji Droga krajowa nr 35 Wrocław - Świdnica - Wałbrzych (granica państwa)

Rozpoczęły się intensywne prace na DK 35. Począwszy od budowy drugiego pasu jezdni przy wjeździe do Wałbrzycha od strony Wrocławia. (Patrząc od str. wjazdu, wszystkie budynki po lewej stronie będą wyburzone) zostało to już zatwierdzone uchwałą RM w planie zagospodarowanie przestrzennego. Obecnie prowadzona jest budowa drugiego pasa ruchu na odcinku Świebodzice - Mokrzeszów. Prace są już dość zaawansowane, na pewnym odcinku jest już nawierzchnia, ustawione barierki, tylko jeszcze nie została ukończona budowa wiaduktu na tej drodze. Część drogi ma być otwarta do końca roku. Kolejna część do końca maja przyszłego roku. Prace są prowadzone również przed wjazdem do Bielan Wrocławskich, w związku z powstającą tam nową fabryką, inwestor buduje na kawałku tej drogi drugi pas jezdni, oraz wymienia obecną tam nawierzchnię - bez podłoża. Zachodnia obwodnica Wałbrzycha okalająca miasto droga o standardzie drogi GP albo szybkiego ruchu (nie wiadomo). Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. W tej chwili jest prowadzona koncepcja urbanistyczna, oraz w przygotowaniu są plany zagospodarowania przestrzennego. Część obwodnicy na odcinku CENTRUM - PODGÓRZE została wybudowana dość dawno, na odcinku od skrzyżowania z ul. Fabryczną do Podgórza jest nowa nawierzchnia tej drogi.

Opinie o Droga krajowa nr 35 Wrocław - Świdnica - Wałbrzych (granica państwa)

Napisz komentarz
DlugiX
Zakończył się remont ul. Sikorskiego i Wrocławskiej w Wałbrzychu.

Od połowy roku toczyły się prace remontowe na odcinkach drogi krajowej nr 35 w Wałbrzychu - ul. A.Krajowej - ul. Wrocławska (od ul. Braci Śniadeckich do ul. Piotrowskiego), wschodnia nitka ul. Sikorskiego oraz odcinek od ul. Niepodległości do ul. Kaszubskiej.

Remont 2 kilometrów drogi kosztował ponad 11 milionów zł z czego 50 % to dofinansowanie z Ministerstwa Transportu.W ramach przebudowy wykonano nowe warstwy konstrukcyjne jezdni, chodników i zatok autobusowych, wykonano remont kanalizacji deszczowej. Gestorzy mediów wymienili na koszt własny sieć gazową, wodociągową i sanitarną. Przebudowano również oświetlenie drogowe.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Wałbrzych dostał dotację na remont drogi krajowej nr 35. To prawie 24 mln zł, pochodzące z subwencji ogólnej ministra finansów - czytamy na portalu walbrzych.naszemiasto.pl

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Tsamb
Rozpoczął się remont ulicy Sikorskiego - zobacz zdjęcia

c_661_430_16777215_01___images_stories_galeria_2013.09_0903_sikorskiego_0903_sikorskiego-16.jpg

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA