DODAJ

Droga krajowa nr 35 Wrocław - Świdnica - Wałbrzych (granica państwa)

[Marcinowice] Droga krajowa nr 35  Wrocław - Świdnica - Wałbrzych (granica państwa) 3383
Rozpoczęły się intensywne prace na DK 35. Począwszy od budowy drugiego pasu jezdni przy wjeździe do Wałbrzycha od strony Wrocławia. (Patrząc od str. wjazdu, wszystkie budynki po lewej stronie będą wyburzone) zostało to już zatwierdzone uchwałą RM w planie zagospodarowanie przestrzennego. Obecnie prowadzona jest budowa drugiego pasa ruchu na odcinku Świebodzice - Mokrzeszów. Prace są już dość zaawansowane, na pewnym odcinku jest już nawierzchnia, ustawione barierki, tylko jeszcze nie została ukończona budowa wiaduktu na tej drodze. Część drogi ma być otwarta do końca roku. Kolejna część do końca maja przyszłego roku. Prace są prowadzone również przed wjazdem do Bielan Wrocławskich, w związku z powstającą tam nową fabryką, inwestor buduje na kawałku tej drogi drugi pas jezdni, oraz wymienia obecną tam nawierzchnię - bez podłoża. Zachodnia obwodnica Wałbrzycha okalająca miasto droga o standardzie drogi GP albo szybkiego ruchu (nie wiadomo). Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. W tej chwili jest prowadzona koncepcja urbanistyczna, oraz w przygotowaniu są plany zagospodarowania przestrzennego. Część obwodnicy na odcinku CENTRUM - PODGÓRZE została wybudowana dość dawno, na odcinku od skrzyżowania z ul. Fabryczną do Podgórza jest nowa nawierzchnia tej drogi.
Szczegóły - [Marcinowice] Droga krajowa nr 35 Wrocław - Świdnica - Wałbrzych (granica państwa)
inwestorGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
realizacja inwestycjiI kw. 2014
DlugiX 16.12.2014, godz. 10:43
Zakończył się remont ul. Sikorskiego i Wrocławskiej w Wałbrzychu.

Od połowy roku toczyły się prace remontowe na odcinkach drogi krajowej nr 35 w Wałbrzychu - ul. A.Krajowej - ul. Wrocławska (od ul. Braci Śniadeckich do ul. Piotrowskiego), wschodnia nitka ul. Sikorskiego oraz odcinek od ul. Niepodległości do ul. Kaszubskiej.

Remont 2 kilometrów drogi kosztował ponad 11 milionów zł z czego 50 % to dofinansowanie z Ministerstwa Transportu.W ramach przebudowy wykonano nowe warstwy konstrukcyjne jezdni, chodników i zatok autobusowych, wykonano remont kanalizacji deszczowej. Gestorzy mediów wymienili na koszt własny sieć gazową, wodociągową i sanitarną. Przebudowano również oświetlenie drogowe.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Orzech 14.05.2014, godz. 11:24
Wałbrzych dostał dotację na remont drogi krajowej nr 35. To prawie 24 mln zł, pochodzące z subwencji ogólnej ministra finansów - czytamy na portalu walbrzych.naszemiasto.pl

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Tsamb 03.09.2013, godz. 21:52
Rozpoczął się remont ulicy Sikorskiego - zobacz zdjęcia

c_661_430_16777215_01___images_stories_galeria_2013.09_0903_sikorskiego_0903_sikorskiego-16.jpg

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Pan Tomasz 04.06.2013, godz. 18:59
Przebudowa drogi krajowej nr 35 - od ul. Wilczej do ul. Pogodnej wraz ze skrzyżowaniem ulic Wrocławska - Uczniowska - de Gaullea

http://bzp1.portal.uzp.gov.pl/index.php ... 2013-06-04
odpowiedz
Mateusz Kaszubski 28.05.2013, godz. 11:40
Dobiegają końca prace przygotowawcze pod remont wałbrzyskiego odcinka drogi krajowej nr 35. Wymieniane były przestarzałe i wyeksploatowane instalacje ułożone pod drogą. Główna inwestycja uległa niewielkiej modyfikacji. Pierwotnie remontowany miał być odcinek od skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Braci Śniadeckich przy politechnice, aż do skrzyżowania ul. Wrocławskiej z ul. Piotrowskiego przy wiadukcie.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Tsamb 27.04.2013, godz. 13:08
Zwiększyły się szanse na planowaną od lat przebudowę całej drogi nr 35 na terenie miasta od ulicy Wrocławskiej przez Armii Krajowej, Sikorskiego, Niepodległości do Wałbrzyskiej. Miasto może na ten cel otrzymać kilkadziesiąt milionów dotacji z Ministerstwa Transportu, jednak ze względu na 50 % wkładu własnego przebudowę trzeba będzie rozłożyć w czasie.

Na razie ruszyły już prace przygotowujące do remontu ul. Wrocławskiej na odcinku od wiaduktu przy Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Pan Tomasz 18.04.2013, godz. 20:16
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn.: Remont drogi krajowej nr 35 w obszarze Miasta Wałbrzycha - ul. Wrocławska na odcinku od skrzyżowania z ul. Piotrowskiego do ul. Armii Krajowej (bez skrzyżowania z ul. Piotrowskiego) i ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Wrocławskiej do skrzyżowania z ul. 11 Listopada (ze skrzyżowaniem z ul. 11 Listopada) - etap I od km 24+310 do km 25+000.

http://bip.zdkium.walbrzych.pl/public/?id=100917
odpowiedz
Tsamb 23.01.2013, godz. 21:55
Latem mają ruszyć prace remontowe głównej arterii komunikacyjnej Wałbrzycha. Będą realizowane na dwóch odcinkach. Na zlecenie gminy Wałbrzych dokonane zostały wyburzenia tzw. „okrąglaków”. Były to metalowo-szklane butiki, które w latach 80. ustawiono przy ul. Armii Krajowej na placu, powyżej kina Apollo. Od wielu lat większość z nich nie była użytkowana. Stały opuszczone, popadały w ruinę i szpeciły swoim wyglądem.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Tsamb 04.12.2012, godz. 21:39
Realizacji tej inwestycji towarzyszyły wielkie emocje wałbrzyszan, była kosztowna i zdaniem wielu niepotrzebna. Teraz może zostać wyburzona.

W sierpniu 2010 r. o tej inwestycji mówiono nie tylko w Wałbrzychu. Krótko przed wyborami samorządowymi, władze miasta podjęły decyzję o budowie wielkiego i podświetlanego witacza z nazwą i herbem Wałbrzycha. Ustawiono go na terenie dzielnicy Szczawienko, tuż obok drogi krajowej nr 35.

50bddae1e4b40_o.jpg

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Mateusz Kaszubski 13.11.2012, godz. 09:43
Sezon na doraźne łatanie dróg w Wałbrzychu trwa przez cały rok. Przy takim stanie asfaltu jaki mamy na większości ulic właściwie zawsze znajdzie się coś do prowizorycznego dłubania. Oczywiście zawsze wieloosobową ekipą. Tym razem ulica Wrocławska w dzielnicy Szczawienko.

pokaz-artykul.png
odpowiedz
Jesteś deweloperem? Dodaj bezpłatnie inwestycję.
+ Dodaj inwestycję