Znowu zmiany na mostach Młyńskich, ale za miesiąc je otworzą

Znowu zmiany na mostach Młyńskich, ale za miesiąc je otworzą

Wrocław
REKLAMA

Od początku tygodnia piesi znów mogą poruszać się po południowym moście Młyńskim. Przeprawa wciąż jest jednak remontowana, koniec prac przewidziano za miesiąc. Robotnicy walczą z czasem, by na miesiąc przed rozpoczęciem Euro wrócił tam ruch tramwajowy.

 

Od poniedziałkowego wieczora można znowu korzystać z chodnika na remontowanym moście Młyńskim południowym. Przypomnijmy, że chodnik 20 lutego został wyłączony z ruchu na czas niezbędny do przeprowadzenia robót montażowych.

Dojście do wyspy Słodowej było możliwe od placu Bema. Piesi idący od strony Hali Targowej musieli omijać plac budowy przechodząc przez Ostrów Tumski lub wyspy Odrzańskie.
REKLAMA
- Prace remontowe na moście zmierzają ku końcowi, w ostatni weekend kwietnia planowane jest przywrócenie komunikacji tramwajowej - zapewnia Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Obecnie trwa modernizacja mostu południowego. Północna przeprawa (od strony pl. Bema) jest gotowa. Na mosty Młyńskie nie wróci jednak ruch samochodowy, poruszać się po nich będą mogli jedynie mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji oraz klienci miejscowego hotelu i restauracji.
Po trzech latach wróci tu jednak komunikacja tramwajowa, która z powodu fatalnego stanu technicznego mostów jeździ objazdami - przez mosty Uniwersytecki i Pokoju.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA