Po trzech latach tramwaje wracają na wyremontowane mosty Młyńskie

Po trzech latach tramwaje wracają na wyremontowane mosty Młyńskie

Wrocław
REKLAMA

Wreszcie dobiegła końca modernizacja zabytkowych mostów Młyńskich. Dzięki wykonanemu remontowi po trzech latach ulgę odczują pasażerowie komunikacji miejskiej, bo wozy MPK znów będą jeździć przez przeprawy.

Od soboty Tramwaje linii 8, 9, 11, 17 i 23 oraz kursy nocne linii 251 i 259 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu od placu Bema przez mosty Młyńskie i Halę Targową. Na ulicy św. Katarzyny, na wysokości skrzyżowania z ulicą Purkyniego powstał też nowy przystanek tramwajowy.


Przypomnijmy, że na mosty wrócą jedynie tramwaje i autobusy nocne, które z powody fatalnego stanu technicznego przepraw od kilku lat musiały wozić pasażerów okrężną trasą - przez mosty Pokoju i Uniwersytecki.

Na mosty Młyńskie nie wróci jednak ruch samochodowy, poruszać się po nich będą mogli jedynie mieszkańcy dojeżdżający do swoich posesji oraz klienci miejscowego hotelu i restauracji. Wykonawcą prac była firma Pol-Dróg Piła. Koszt inwestycji wyniósł 11 mln złotych.

Zakres robót, który wykonano na mostach:

*wykonanie nawierzchni jezdni i chodników na moście, na dojeździe do mostów od strony pl. Bema , Wyspy Słodowej, ul. Św. Jadwigii na międzymościu, jezdnie w betonie o fakturze bruku

*wykonanie torowiska tramwajowego w technologii płyt ''wegierskich'' o fakturze kostki brukowej

*odtworzenie nawierzchni ''tarasu widokowego'' za chodnikiem od strony górnej wody

*wzmocnienia elementów kratownic i pomostu płaskownikami stalowymi

*wymiany istniejącej żelbetowej płyty pomostowej na nowa płytę żelbetowa zespoloną z rusztem stalowym

*wykonanie zabiegów konserwacyjnych i rekonstrukcyjnych istniejącej balustrady stalowej i jej montaż na wybetonowanej płycie pomostowej

*naprawa kamiennej balustrady

*dostosowanie układu torowego do skorygowanej niwelety mostu, z dostosowaniem do istniejącej wysokości w rejonie pl. Bema.

*wymiana słupów trakcyjnych na słupy z ozdobnymi zwieńczeniami

*iluminacja mostów, oprawy oświetleniowe będą zainstalowane na uchwytach mocowanych do konstrukcji mostu

*przebudowa istniejącego zasilania latarni oświetlenia drogowego oraz odtworzenie i osadzenie brakującej lampy oświetleniowej na cokole balustrady kamiennej mostu Północnego przy tarasie widokowym

*przebudowa sieci telekomunikacyjnej - przebudowę i regulacje studni kablowych TP S.A., regulacja wysokościową pokryw studzienek kanalizacyjnych oraz skrzynek zasuwowych.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA