Zaginione sekundniki pojawią się na nowym skrzyżowaniu

Zaginione sekundniki pojawią się na nowym skrzyżowaniu

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Urzędnicy po kilku miesiącach namysłu, w końcu zdecydowali o montażu sekundników na kolejnym skrzyżowaniu we Wrocławiu. Czasomierze zniknęły wcześniej z innej krzyżówki i zostały złożone w magazynie.

Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w piątek, 19 października, firma Rotomat zamontuje trzy wyświetlacze cyfrowe na skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej - z obwodnicą śródmiejską.

- To te urządzenia, które zdemontowano niedawno ze skrzyżowania Legnicka - Na Ostatnim Groszu - wyjaśnia Krzysztof Kubicki z biura prasowego ZDiUM.


Przypomnijmy, że sekundniki zostały zdjęte wiosną w czasie budowy nowej nitki Tramwaju Plus, prowadzącej właśnie ze skrzyżowania ulicy Legnickiej i Na Ostatnim Groszu w stronę osiedla Kozanów oraz na Stadion Miejski. Po wybudowaniu torowiska tramwajowego na ulicy Milenijnej, cyfrowe wyświetlacze nie wróciły jednak na swoje miejsce, obok sygnalizatorów świetlnych.

Zdziwieni kierowcy zastanawiali czemu, skoro czasomierze pomagają przyspieszać ruch i zwiększać jego przepustowość, urzędnicy postanowili o ich zdemontowaniu.

Na szczęście urządzenia znów będą służyć zmotoryzowanym - teraz na skrzyżowaniu Żmigrodzkiej z obwodnicą śródmiejską, która wkrótce będzie nosiła nazwę Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA