Jeszcze przed Euro robotnicy pojawią się przy ulicy Suchej

Jeszcze przed Euro robotnicy pojawią się przy ulicy Suchej

Wrocław
REKLAMA
Kolejne utrudnienia czekają na pieszych w rejonie modernizowanego Dworca Głównego PKP. Miasto wybrało firmę, która zajmie się przebudową odcinka chodnika, przylegającego do Dworca PKP wzdłuż ulicy Suchej.
Pozapadana kostka, dziurawy bruk, powyrywane płyty chodnikowe, kałuże i błoto. Tak dzisiaj wygląda trakt spacerowy wzdłuż ulicy Suchej od strony Dworca Głównego we Wrocławiu. Pasażerowie zdążający na pociąg każdego dnia pokonują tutaj prawdziwy tor przeszkód, a podczas padającego deszczu często toną również w błocie.
Wkrótce to ma się zmienić. Zarząd Inwestycji Miejskich w lutym wybrał w przetargu na przebudowę i remont ul. Suchej we Wrocławiu w zakresie chodnika, po stronie numerów parzystych, na odcinku od ul. Borowskiej do przejścia dla pieszych na wysokości tunelu miejskiego, firmę która zajmie się robotami. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne REMAT Sp. z o.o.
REKLAMA


Termin zakończenia robót przewidziano na koniec kwietnia. Utrudnienia dla pieszych potrwają więc około dwóch miesięcy. Stara nawierzchnia z płyt kamiennych i betonowych zostanie rozebrana. Pojawią się tutaj m.in. płyty chodnikowe o rozmiarach 50 cm na 50 cm, podobne do tych, które ułożono już przy nowym pawilonie południowym dworca.

 

Przy skrzyżowaniu z Borowską powstanie też fragment ścieżki rowerowej, a wzdłuż ulicy Suchej wydzielony pas zieleni. Po remoncie pojawią się tam też nowe ławki przystankowe i kosze na śmieci. Z krajobrazu zniknie też jedna z akacji, która z upływem lat niebezpiecznie przechyla się na chodnik, ale wzdłuż traktu posadzone zostaną inne krzewy i drzewa.

Będzie też bezpieczniej, bo w miejscach, gdzie piesi nielegalnie wkraczali na jezdnię postawione zostaną barierki oddzielające chodnik od ulicy. Wszystkie prace mają kosztować około 500 tys. zł.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA