Zamiast remontów... miasto szykuje się do pielęgnacji torowisk tramwajowych

Zamiast remontów... miasto szykuje się do pielęgnacji torowisk tramwajowych

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Zarząd Dróg i Utrzymania nie zaplanował na ten rok żadnych generalnych remontów torowisk w mieście. W kilku miejscach szyny zostaną naprawione i przejdą prace konserwacyjne. Duże remonty muszą poczekać do przyszłego roku.
Jedna z firm, która wygrała przetarg ogłoszony przez ZDiUM już zajmuje się robotami torowymi na placu Wróblewskiego. Drobny remont obejmie tam rozjazd dwutorowy pojedynczy wraz z łukami, rozjazd przy ul. Kujawskiej, wraz z montażem zwrotnicy elektrycznej ryglowanej najazdowej z wyświetlaczem. Do realizacji zamówienia wybrano firmę Zakład Torowy za 872 tys. zł.
Równocześnie prowadzone są prace przy połączeniu torów przebudowanej ulicy Pułaskiego z pl. Wróblewskiego, które nadzoruje spółka Wrocławskie Inwestycje.
REKLAMA
Te roboty mają się zakończyć w ostatni weekend kwietnia, dzięki czemu znów będzie można uruchomić zawieszoną w zimie komunikację tramwajową w stronę Księża Małego.


Jeszcze w kwietniu drogowcy zajmą się również pracami na pl. Dominikańskim. Tam przeprowadzona zostanie wymiana zwrotnicy tramwajowej i montaż zwrotnicy elektrycznej ryglowanej najazdowej z wyświetlaczem (relacja w prawo od Św. Katarzyny do Kazimierza Wielkiego). Za blisko 260 tys. zł. zajmie się tym Zakład Torowy.

Prace mają się zakończyć jeszcze w tym miesiącu, bo jednocześnie zakończy się modernizacja mostów Młyńskich i tramwaje znów mają pomknąć przez zamknięte dla komunikacji miejskiej od trzech lat przeprawy.

W kilku innych miejscach Wrocławia szyny przejdą prace konserwacyjne. Do tzw. szlifowania i napawania przeznaczono tory na odcinkach:
- ul. Św. Jadwigi, m. Piaskowy (od ul. Staromłyńskiej do ul. Grodzkiej) – dł. 534,00 mtp.
- ul. Grabiszyńska - pl. Pereca (od toru wydzielonego do toru nowego) – dł. 490,00 mtp.
- ul. Ruska (cały odcinek) – dł. 289,00 mtp.
- ul. Św. Mikołaja (wraz z łukami od ul. K. Wielkiego) – dł. 257,00 mtp.
- ul. Piłsudskiego, Małachowskiego (od ul. Gwarnej do ul. Pułaskiego) – dł. 930,00 mtp. Wykaz szyn zakwalifikowanych do
- al. Hallera (od ul. Grabiszyńskiej: łuk - szyna tramwajowa) – dł. 2,0*150,00 = 300,00 mb.

– Te prace będą wykonywane do końca sierpnia. Wykonawca zostanie wybrany w drodze ogłoszonego już przetargu.
Napawanie oraz szlifowanie szyn prowadzone będzie w porze nocnej, w godzinach od północy do 4, przy wyłączonej komunikacji tramwajowej dlatego nie spowoduje żadnych utrudnień dla pasażerów – mówi rzeczniczka ZDiUM Ewa Mazur.

Jak mówią urzędnicy dopiero na przyszły rok zaplanowano większe remonty torowisk w mieście. Przebudowane zostaną m.in. torowiska na Podwalu, Krupniczej, Przyjaźni, Nowowiejskiej i Curie-Skłodowskiej.

Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA