Mniej inwestycji po Euro. Zobacz, gdzie w wakacje ruszą remonty ulic

Mniej inwestycji po Euro. Zobacz, gdzie w wakacje ruszą remonty ulic

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Nowe inwestycje drogowe, które ruszą w wakacje tego roku można policzyć na palcach jednej ręki. Po raz pierwszy od wielu lat w lecie nie zostanie rozkopana połowa miasta, a wszystko dzięki... Euro, które bardzo mocno wydrenowało pieniądze z budżetu miasta przeznaczane na drogi i infrastrukturę.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie ma już w swoich zadaniach ważnych remontów wrocławskich ulic. W ZDiUM-ie będą nadzorować teraz końcówkę powstawania węzła przesiadkowego na Psim Polu, tworzenie nowych kontrapasów dla rowerzystów na jezdniach czy zajmować się doświetleniem przejść dla pieszych bądź ustawieniem stojaków dla jednośladów.

- Pozostałe projekty, za które odpowiadaliśmy od początku roku, czyli m.in. przebudowa ulic Kuźniczej i sąsiednich uliczek, remont mostów Młyńskich oraz budowa skweru na rogu ulic św. Antoniego i Kazimierza Wielkiego już się zakończyły - wymienia Ewa Mazur, rzeczniczka ZDiUM.


Nieco więcej pracy będą mieć inżynierowie i urzędnicy w miejskiej spółce Wrocławskie Inwestycje. Do końca czerwca, zgodnie z kontraktem, pracownicy firmy Skanska pracują jeszcze na ulicy Pułaskiego. Po nowej jezdni i wydzielonym torowisko pojazdy jeżdżą już od początku czerwca, ale na poboczach wciąż trwają prace wykończeniowe. Potrwają jeszcze ponad tydzień.


Od niemal dwóch miesięcy trwają już roboty na ulicy Krzywoustego i rynku Psiego Pola. Ich zakończenie przewidziano jednak na ostatni kwartał 2013 roku. Na razie w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się tam kolejnych zmian w organizacji ruchu i czasowych utrudnień, związanych z prowadzonymi pracami budowlanymi.

Już wiadomo, kto i kiedy zajmie się remontem na Podwalu. Tutaj odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni na odcinku między skrzyżowaniem z ulicą Świdnicką a placem Orląt Lwowskich oraz torowiska od placu do Krupniczej.

Jeszcze w wakacje ma ruszyć przebudowa ulicy Zwycięskiej i fragmentu ulicy Kutrzeby. Przetarg wciąż trwa, na razie firmy, które się do niego zgłosiły żądają za wykonanie prac od 25 do 35 mln złotych. Do głównych zadań drogowców będzie tam należała m.in. budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Zwycięskiej z Ołtaszyńską, przebudowa wlotu od strony ulicy Karkonoskiej i poszerzenie jezdni. Zwycięska nie będzie miała jednak po dwa pasy w każdą stronę, a jedynie dobudowane zostaną bezkolizyjne lewoskręty.

Remont kolejnej z ulic - Kamieńskiego rozpocznie się również najpewniej w wakacje. Tu prace zostaną wykonane na fragmencie od ul. Starościńskiej do granicy miasta w stronę Krzyżanowic. Wreszcie zniknie więc dziurawa i pozapadana poniemiecka kostka brukowa, na której kierowcy często mieli problem z wymijaniem się. Zastąpi ją równy asfalt. Jezdnia zostanie poszerzona a wzdłuż niej powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

REKLAMA

Wkrótce rozpocznie się też przebudowa drogi pod wiaduktem nad ulicą Starogroblową. Szczegóły i dokładne terminy trwania tych prac podamy w czwartek.

– Niewykluczone, że pod koniec roku uda się jeszcze ogłosić przetarg na budowę obwodnicy Leśnicy i tzw. Osi Inkubacji. Chcielibyśmy również zająć się rozbudową ulicy Racławickiej i mostu na Ślęzie, ale bez dofinansowania z Unii Europejskiej rozpoczęcie tej inwestycji w tym roku mocno się oddaliło – podsumowuje Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która odpowiada za remonty głównych arterii w naszym mieście.

Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA