Jedna firma archeologiczna wygrała przetarg aż na pięć inwestycji w mieście

Jedna firma archeologiczna wygrała przetarg aż na pięć inwestycji w mieście

Wrocław
REKLAMA
Firma AKME zajmie się pracami archeologicznymi oraz sprawowaniem nadzoru podczas trwania pięciu dużych drogowych inwestycji, planowanych we Wrocławiu na najbliższe dwa lata.
Spółka Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęła właśnie przetarg na wykonanie badań archeologicznych metodą wykopaliskową i sprawowanie stałego nadzoru archeologicznego w ramach zadań:
Budowa Osi Inkubacji od na odcinku od ul. Granicznej do ul. Żwirki Wigury we Wrocławiu
Przebudowa układu ulic Podwale - Krupnicza - Sądowa wraz z torowiskiem tramwajowym we Wrocławiu
Przebudowa ulic Dubois i Drobnera we Wrocławiu
Rozbudowa ul. Bolesława Krzywoustego na odcinku od al. Jana III Sobieskiego do ul. Kiełczowskiej wraz z zagospodarowaniem Rynku Psiego Pola we Wrocławiu
Budowa wału przeciwpowodziowego dla osiedla Kozanów we Wrocławiu
REKLAMA
- To standardowe działania, przeprowadzane zawsze przy inwestycjach drogowych w mieście. Są szczególnie ważne w ścisłym centrum miasta, gdzie archeolodzy zawsze mają sporo pracy - zaznacza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji, spółki, która będzie odpowiadała za budowy w imieniu miasta.
Swoje zadania AKME wyceniła na 92 250 zł. O 250 zł więcej w przetargu zaproponował Instytut Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, natomiast firma ARCHGEO za opiekę archeologiczną wymienionych inwestycji zażądała 121 770 zł.
Kiedy AKME będzie mogła wkroczyć na poszczególne tereny budowy?
Najszybciej firma powinna pojawić się na Kozanowie - początek budowy wału przeciwpowodziowego i kolektora Odry planowane jest na kwiecień, a zakończenie na wakacje 2013 roku.
Na wakacje 2013 roku planowane jest też otwarcie Narodowego Forum Muzyki - wtedy będą trwały także prace związane z przebudową układu ulic Podwale-Krupnicza-Sądowa. Po ich zakończeniu ulica Krupnicza stanie się deptakiem, po którym poruszały będą się tylko tramwaje.
Rozbudowa rynku Psiego Pola i ulicy Bolesława Krzywoustego ma zacząć się w tym roku po Euro i potrwać do 2013. A tzw. Oś Inkubacji może zacząć powstawać w ostatnim kwartale tego roku. AKME zajmie się też pracami archeologicznymi w związku z przebudową ulic Dubois i Drobnera, ale w tym przypadku wciąż nie jest pewne czy jest szansa na realizację tej inwestycji w tym czy dopiero w przyszłym roku.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA