Stadion Miejski w Legnicy będzie miał podgrzewaną murawę i zadaszone trybuny

Stadion Miejski w Legnicy będzie miał podgrzewaną murawę i zadaszone trybuny

Dolny Śląsk
REKLAMA
Zmodernizowany niedawno Stadion Miejski w Legnicy teraz dodatkowo zostanie wyposażony w podgrzewaną murawę. Zostaną również zadaszone pozostałe trybuny. Na płytę boiska wjechał właśnie ciężki sprzęt, a pracownicy usuwają trawę. Prace mają potrwać do końca października.
W ciągu ostatniej dekady stary Stadion Miejski przeobraził się w nowoczesny ośrodek sportowy. Władze Legnicy wydały na ten cel już prawie 40 milionów złotych. 
Cztery lata temu podczas Euro stadion z infrastrukturą miał być nawet bazą treningową dla jednej z zagranicznych drużyn piłkarskich biorących udział w tej prestiżowej i wielkiej imprezie.Takiej kwalifikacji ostatecznie nie otrzymał – właśnie ze względu na brak podgrzewanej murawy boiska.
REKLAMA
Budowa tej instalacji, to także jeden z ostatnich, dziś jeszcze brakujących elementów na Stadionie Miejskim, aby grający na nim miejski klub piłkarski MKS Miedź Legnica mógł otrzymać w przyszłości licencję na grę w piłkarskiej ekstraklasie.
Przetarg na przebudowę boiska wygrała firma BUD-ZIEM z Pszenna oferują cenę 2 mln 687 tys. zł. Zakres prac obejmuje m.in. zamontowanie systemu podgrzewania i odwodnienia murawy oraz ułożenie nowej murawy trawiastej o powierzchni blisko 10 tys. m2. Stara nawierzchnia zostanie zdemontowana i będzie służyła piłkarzom na boisku przy ul. Świerkowej. Termin pielęgnacji murawy wyznaczono do grudnia 2017 roku. Piłkarze Miedzi Legnica podczas przebudowy stadionu swoje mecze będą rozgrywać na wyjeździe. 
Przetarg na zadaszenie trzech trybun (o łącznej powierzchni 3400 m2)  w formule zaprojektuj i wybuduj wygrała firma Stalbud z Żołynia, która złożyła najkorzystniejszą ofertę – 2 mln 750 tys. zł brutto. W ramach tej inwestycji zostanie także zamontowane m.in. nowe nagłośnienie oraz nowa tablica LED o powierzchni 24 m2. Termin zakończenia prac to grudzień 2016 na opracowanie dokumentacji oraz lipiec 2017 na wykonanie zadaszenia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA