1KS Ślęza Wrocław otworzyła część piłkarską swojego kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Kłokoczycach

1KS Ślęza Wrocław otworzyła część piłkarską swojego kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Kłokoczycach

REKLAMA
Pierwszy i najstarszy klub sportowy we Wrocławiu po wielu latach doczekał się w końcu własnego, nowego kompleksu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia. Kosztem 16 milionów złotych (w tym wykup gruntów pod inwestycję, który kosztował klub 3 miliony złotych) powstał profesjonalny obiekt treningowy Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach. Prace budowlane wykonała firma Dabro Bau ze Świdnicy.
Kompleks otwarto oficjalnie w czwartek 16 lipca, w 75. rocznicę urodzin 1 Klubu Sportowego Ślęza Wrocław. Warto podkreślić, że całość powstała za prywatne pieniądze, a nie z pieniędzy gminy Wrocław. Ośrodek na Kłokoczycach ma być jednak dostępny dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Klub cały czas aktywnie poszukuje kolejnych nowych partnerów do swojej wielkiej inwestycji – inwestycji, która ma być rozłożona na kilka lat i realizowana etapowo.
Materiały prasowe 1KS Ślęza Wrocław

Część piłkarska gotowa

W ramach zrealizowanej i oddanej właśnie do użytku części nowego kompleksu sportowo-rekreacyjno-biznesowego Ślęzy Wrocław powstał stadion piłkarski z pełnowymiarowym boiskiem, którego głównym przeznaczeniem będą mecze piłkarzy Ślęzy Wrocław w rozgrywkach ligowych (obecnie występujący w III lidze, grupie III a przystosowanie się do warunków oczekiwanych na wyższych poziomach rozgrywkowych nie będzie większym problemem). Obiekt posiada sztuczną nawierzchnię, która spełnia wymogi licencyjne wielu poziomów rozgrywek. Docelowo trybuny mogą pomieścić około 1000 widzów. Trybuny w przyszłości mają zostać zadaszone. 
Oprócz stadionu wybudowano także budynek klubowy – który stał się zarazem nową siedzibą Ślęzy Wrocław. Obiekt posiada pełne, nowoczesne zaplecze szatniowo-sanitarne, pozwalające na wygodne przygotowanie się do gry i odświeżenia się po jej zakończeniu. W budynku klubowym powstanie także pomieszczenie, które będzie miejscem, w którym na ekranach wyświetlane będą obrazy z boisk pod balonem. dzięki kamerom transmitującym na żywo każde zagranie. Będzie to bardzo duże udogodnienie dla np. rodziców zawodników i zawodniczek Akademii Piłkarskiej Ślęzy Wrocław, którzy w komfortowych warunkach będą mogli obejrzeć poczynania swoich synów i córek podczas turniejów, czy meczów towarzyskich.
Oprócz stadionu głównego oraz budynku klubowego wybudowano również dwa boiska treningowe tzw. "Orliki". Ich wymiary to 26x52 m, ale i one posiadają sztuczną murawę oraz oświetlenie.
REKLAMA
Materiały prasowe 1KS Ślęza Wrocław

Największy balon w Polsce i Europie

Wcześniej w pierwszym etapie inwestycji wybudowane zostało drugie pełnowymiarowe boisko piłkarskie, które przykrył największy w Europie balon. Wykonanie tej konstrukcji różni się od innych przede wszystkim tym, że, w przeciwieństwie do pozostałych balonów, ten ma podwyższony sufit w newralgicznych miejscach nad bramkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawodnicy z łatwością będą w stanie wykonywać stałe fragmenty gry z bocznych sektorów boiska. Dodatkowo obiekt został wyposażony w system kamer rejestrujących mecz czy trening. 
Gdy zachodzi taka potrzeba, pełnowymiarowa płyta zamienia się w aż siedem piłkarskich boisk treningowych, każde o wymiarach 20x40 metrów, które są dostępne do wynajmu przez siedem dni w tygodniu. Dla dodatkowego komfortu cały obiekt został oświetlony energooszczędnymi lampami o mocy 300 luksów.
Jest stadion, boiska treningowe kryte i odkryte, budynek klubowy... będzie także wielofunkcyjna hala sportowa
Budowa części piłkarskiej kompleksu Ślęzy Wrocław stadionu i boisk piłkarskich (otwartych i krytych) to pierwszy etap inwestycji Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach. W drugim etapie wybudowana zostanie wielofunkcyjna hala sportowa, która będzie służyć m.in. lekkoatletom, a także koszykarkom występującej Ślęzy występującym w ekstraklasie. Obiekt ma powstać w ciągu 24 miesięcy. Szacowany Koszt tej inwestycji to 40 milionów złotych.
Materiały inwestora

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Jan Augustynowski
Rozbudowa basenu obok by się przydała...
Paweł Harom
Robi wrażenie. Infrastruktura lepsza niż Śląska.
REKLAMA