Trzeci most na Olzie na ukończeniu

Trzeci most na Olzie na ukończeniu

Cieszyn
REKLAMA

Dobiegają końca prace remontowe polsko-czeskiego projektu Sportpark - Park Sportowy i Sportmost - Most Sportowy. Oficjalnie otwarcie kompleksowego parku wraz z kładką łączącą oba miasta planowane jest na początek czerwca.

 

Most, zwany kładką sportową, jest już praktycznie gotowy, pozostaje jedynie zakończyć drobne prace związane z dojściem do kładki. - Do użytku mieszkańców i turystów oddano już większość atrakcji, jakie znajdują się w Parku Sikory. Na co dzień można już korzystać z parku zabaw dla dzieci, altanki, gotowe też jest jezioro i trasa rowerowa wzdłuż Olzy aż do parku - informuje Dorota Havlíková, rzeczniczka Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie.

 

Prace po polskiej stronie są jeszcze w toku. By móc całkowicie korzystać z "Kampingu Olza" należy zakończyć budowę ścieżek pieszo-rowerowych wokół stadionu Pod Wałką, miejsc piknikowych, skweru miast partnerskich oraz zalewu kajakowego z pomostem. - W trakcie spotkania z burmistrzem miasta wykonawcy zdali relację ze stanu prac oraz przedstawili plany na najbliższą przyszłość. Od postępu prac związanych z budową skweru miast partnerskich uzależnione jest zakończenie budowy zjazdu z kładki sportowej oraz ronda na ścieżce pieszo-rowerowej przy Al. Łyska - mówi Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Cieszynie.

REKLAMA

 

SportPark - Park Sportowy jest wspólną inicjatwą Cieszyna oraz Czeskiego Cieszyna. Otwarcie całego kompleksu sportowo- rekreacyjnego "Pod Wałką" planowane jest na czerwiec.

 

Autor: Barbara Śliż

Źródło: www.gazetacodzienna.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA