Kolejna inwestycja Panattoni w Sosnowcu. Powstanie Panattoni Park Sosnowiec II

Kolejna inwestycja Panattoni w Sosnowcu. Powstanie Panattoni Park Sosnowiec II

śląskie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, realizuje kolejne centrum dystrybucyjne na Górnym Śląsku. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Sosnowiec II o planowanej powierzchni blisko 80 tys. mkw. Pierwszym najemcą kompleksu jest ROHLIG SUUS Logistics, dla którego wybudowany zostanie terminal przeładunkowy połączony z magazynem wysokiego składowania o łącznej powierzchni ok. 18 500 mkw. Dodatkowo, park będzie zawierać moduły typu Small Business Units. Pierwsze 50 tys. mkw. inwestycji oddane zostanie już jesienią br.

Górny Śląsk na językach – lokalizacja numer 1 2018 roku nie traci notowań. Dowodem tego jest kolejna tegoroczna realizacja Panattoni Europe w regionie. Po zapowiedziach rozbudowy parku w Czeladzi, w lutym wystartowała budowa nowego centrum dystrybucyjnego – Panattoni Park Sosnowiec II. Obecnie realizowane jest 50 tys. mkw. z 80 tys. mkw. planowanych, a finalizacja tego etapu inwestycji planowana jest na jesień 2019 r. Tak jak wszystkie nowe centra dystrybucyjne dewelopera, również i to zostanie poddane certyfikacji metodą BREEAM.

Pierwszym najemcą Panattoni Park Sosnowiec II jest wieloletni klient dewelopera – operator logistyczny ROHLIG SUUS Logistics, który w najnowszej inwestycji zajmie ok. 18 500 mkw. Powierzchnia jest realizowana na indywidualne zamówienie najemcy – a jest nią połączenie terminala przeładunkowego o powierzchni niemal 8 tys. mkw. i 75 dockami z magazynem wysokiego składowania o metrażu niemal 10 tys. mkw. i niestandardowej wysokości 11,5 m. Podobnie jak w całym parku, w obiekcie ROHLIG SUUS Logistics zainstalowane zostanie oświetlenie typu LED. System dynamicznego sterowania płynnie dostosuje natężenie oświetlenia w zależności od obecności światła naturalnego. Powierzchnia biurowa zajmie 900 mkw., na której będzie pracować blisko 90 osób.

Panttoni Park Sosnowiec II składać się będzie z dwóch obiektów o łącznej powierzchni blisko 80 tys. mkw. Inwestycja jest przeznaczona dla klientów z różnych branż i oferuje elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dodatkowym atutem parku jest obecność modułów typu Small Business Units o minimalnej powierzchni 1500 mkw. Kompleks położony jest w granicach miasta, na ul. Wiejskiej tuż obok zjazdu z drogi ekspresowej S1. Dzięki temu najemcy mają zagwarantowany dobry dostęp do oddalonej o 6 km autostrady A4 w ramach trasy europejskiej E40 (Wrocław-Katowice-Kraków) oraz do autostrady A1/trasy europejskiej E75 (Trójmiasto-Toruń-Gliwice). Możliwy jest także szybki dojazd do oddalonego o 40 km międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. Położenie w sercu konurbacji górnośląskiej, 15 km od centrum Sosnowca.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA