W Sosnowcu powstanie nowy park handlowyźródło: pixabay.com

W Sosnowcu powstanie nowy park handlowy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Na inwestycję w tym mieście zdecydowała się firma EDS Retail Park. Będzie to pierwsza lokalizacja handlowa tego inwestora w województwie śląskim. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na I kwartał 2023 roku.
EDS Park Sosnowiec to kolejna inwestycja gdańskiego inwestora EDS Retail Park w Polsce. Nowy kompleks handlowy będzie miał powierzchnię najmu wynoszącą ponad 6 200 mkw. GLA. Zlokalizowany będzie w sąsiedztwie hipermarketu Auchan, marketu Leroy Merlin oraz sklepu Decathlon, w północno-wschodniej części Sosnowca. W EDS Park Sosnowiec znajdzie się łącznie 15 lokali handlowo - usługowych, oraz parking na około 300 samochodów.
Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane zostało na drugą połowę 2022 roku. Aktualnie trwają prace projektowe, realizowane przez zewnętrzne biuro architektoniczne. W EDS Park Sosnowiec zostało już wynajęte 90% powierzchni całego parku. Wśród najemców, którzy podpisali już umowy znalazły się m.in. takie marki jak Deichmann, Tedi, Just GYM, KiK, MaxiZOO oraz sieć sklepów rtv.
REKLAMA
– Nasza strategia zakłada stałą rozbudowę sieci parków handlowych w najbardziej atrakcyjnych miejscach w Polsce. Park w Sosnowcu będzie nowoczesnym obiektem, którego niewątpliwym atutem jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącego i popularnego centrum handlowego – informuje Michał Nowak, prezes zarządu EDS Retail Park.
– Obecność w aglomeracji śląskiej jest dla nas ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju. Rok 2021 pokazuje, że rynek retail parków jest bardzo chłonny, dzięki czemu każda nasza inwestycja jest bardzo szybko komercjalizowana – dodaje.
Generalnym wykonawcą EDS Park Sosnowiec jest firma EDS FTW. Komercjalizacją wszystkich obiektów zajmuje się wewnętrzny dział komercjalizacji EDS Retail Park. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA