Pierwszy ekologiczny magazyn powstaje w 7R Park w Sosnowcuźródło: Materiały inwestora

Pierwszy ekologiczny magazyn powstaje w 7R Park w Sosnowcu

Kajtman
Kajtman
7R Park Sosnowiec
adresSosnowiec, Wschodnia Obwodnica GOP
inwestor7R S.A.
REKLAMA
Trwa budowa pierwszego magazynu według nowej eko koncepcji 7R Green. Obiekt powstaje w formule BTS dla firmy No Limit w ramach kompleksu logistycznego 7R Park Sosnowiec. Zielone rozwiązania zastosowane w projekcie pomogą zminimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne.
Powierzchnia magazynu dla operatora logistycznego No Limit wyniesie niemal 5 000 mkw. 7R przygotowuje dla najemcy także biuro, zlokalizowane na dwóch piętrach, o łącznej wielkości 430 mkw. Budynek został zaprojektowany według nowych standardów zielonego budownictwa 7R Green, wprowadzonych do oferty dewelopera z początkiem tego roku. Inwestycja skupia się na jak najefektywniejszym doborze proekologicznych rozwiązań, zgodnych z potrzebami wynikającymi ze strategii działania firmy No Limit. Obiekt zostanie oddany do użytku we wrześniu 2020 roku.
Hub No Limit w Sosnowcu jest historycznie jednym z kluczowych dla działalności firmy punktem na mapie Polski. W związku z rozwojem eko strategii i kierując się zasadą "Logistyka przyjazna środowisku", zdecydowaliśmy podjąć wyzwanie przygotowania obiektu, który będzie spełniał nasze oczekiwania operacyjne i biznesowe, ale przede wszystkim będzie prawdziwym zielonym magazynem. Dzięki współpracy z 7R udało nam się wypracować projekt zasilany energią fotowoltaiczną, gotowy do instalacji infrastruktury pod obsługę floty aut elektrycznych napędzanych w 100% z odnawialnych źródeł energii. To dla No Limit zupełnie nowy standard obiektu magazynowego. Wierzymy, że to kolejny ważny krok w rozwoju eko usług naszej firmy – mówi Mariusz Rączka, dyrektor logistyki w No Limit.
Koncepcja 7R Green stawia przede wszystkim na znaczną energooszczędność dostarczanych magazynów. Magazyn No Limit w Sosnowcu będzie w całości zasilany z odnawialnych źródeł energii. Dzięki zastosowanym najnowszym rozwiązaniom proekologicznym budynek w 7R Park Sosnowiec zostanie certyfikowany w systemie BREEAM.
REKLAMA
To nasz pierwszy magazyn w formule BTS, jaki budujemy dla No Limit i jednocześnie pierwszy obiekt według standardu 7R Green. Budynek pokryje instalacja fotowoltaiczna, co wymaga wzmocnienia konstrukcji dachu pod jej montaż. W ramach realizacji przygotowujemy także infrastrukturę pod stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz myjnię wewnętrzną. Elewację pokrywać będzie roślinność podkreślająca walory ekologiczne obiektu. Całość stworzy optymalne warunki do prowadzenia zrównoważonych działań logistycznych naszego klienta, a jednocześnie zaprezentuje nowy trend, jaki wprowadzamy na rynek nieruchomości magazynowo-przemysłowych – dodaje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.
Z punktu widzenia operacji logistycznych obiekt zaoferuje 11 docków i 12 bram kurierskich, w tym rozwiązanie semi-cross dock, czyli docki i bramy kurierskie w układzie L. Za projekt architektoniczny budynku odpowiadają firmy Kwadrat Polska oraz Atlas Ward. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward.
7R Park Sosnowiec to kompleks trzech nowoczesnych obiektów klasy A w samym sercu aglomeracji śląskiej. Obiekty znajdują się w Sosnowcu przy ul. Innowacyjnej, tuż przy drodze ekspresowej S1 i zaledwie kilka kilometrów od Autostrady A4. Niewątpliwym atutem parku logistycznego jest również bliska odległość do centrum Sosnowca oraz Katowic, a także międzynarodowego portu lotniczego w Katowicach. Usytuowanie w granicach aglomeracji gwarantuje dostęp do odpowiedniej infrastruktury oraz komunikacji miejskiej, co sprawia, że jest to atrakcyjna lokalizacja również dla pracowników.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA